Zima v Jizerských horách

Prožijte s námi zimu v destinaci Jizerských hor, která je pro toto období dokonalým místem. Region nabízí ideální podmínky nejen pro sjezdové a běžecké lyžování, ale i pro další zimní zážitky, na které s námi budete rádi vzpomínat.

Když se řekne zima v Jizerkách, každému z nás se zajisté vybaví Bedřichov, jedno z nejznámějších míst pro běžky v našem kraji. Najdeme zde totiž jedno z nástupních míst pro známou Jizerskou magistrálu, která má na 250 kilometrů běžeckých stop. Takové místo láká snad každého běžkaře. Ale žádný strach, míst na běžky je zde více. Z těch větších je to Kořenov, kde je okolo 60 kilometrů tras, dále pak i tři vyznačené trasy kolem vrcholku Hvězda s rozhlednou Štěpánka a za zmínku stojí trasy na Frýdlantsku v Lázních Libverda a v Novém Městě pod Smrkem.

Příznivcům spíše sjezdového lyžování nabízí Jizerky přes 30 různých skiareálů. K těm nejoblíbenějším patří rozhodně Skiareál Ještěd a Skireál Jizerky, který propojuje hned tři areály – Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov.

A co takhle zkusit letošní zimu sáňky a brusle? V Jizerkách jsou pro vás připraveny sáňkařské a bobové dráhy, které se někdy promění až v adrenalinový zážitek. Navštívit je můžeme v Albrechticích, na Smržovce či v Hejnicích. Neobvyklým zážitkem jsou také jízdy na gumové nafukovací duši. Navštivme snowtubingové areály na Benecku a také v Bedřichově. A pokud si říkáte, kde si zabruslit v přírodě, potěšíme vás tipy na zamrzlé vodní nádrže Fojtka či Mšeno v Jablonci nad Nisou. U takové zábavy ale nikdy nezapomínejme na opatrnost a bezpečnost!

Třpytící se bílý sníh, lesk a křehkost rampouchů jsou součástí každé zimy. Nepřipomíná vám to ale něco? Co takhle naše nejznámější sklo a bižuterie. Jizerky jsou totiž také destinací sklářství. Najdeme zde spoustu měst spojených s touto tradicí, tzv. Crystal Valley neboli Křišťálové údolí. Za návštěvu rozhodně stojí Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Do Jizerek zkrátka nemusíme v zimním období cestovat jen za sportem. Jizerky, to je i čas strávený s rodinou a zaslouženým odpočinkem. A aby vám neutekly žádné aktuální informace a tipy, nezapomeňte nás sledovat také na našich sociálních sítích, kde jsme jako @regionliberec a na webových stránkách www.liberecky-kraj.cz.

                                                          Ještěd HolasŠtěpánka Chmela