Podzim v Máchově kraji

V létě jedna z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí v České republice - to je Máchův kraj. Pokud si ale krásy Máchova kraje chcete naplno užít, vyrazte sem mimo sezónu. V létě sem míří mraky turistů, ať už z tuzemska nebo i ze zahraničí za rekreací, a to především k samotnému Máchovu jezeru. Pojďte s námi objevovat krásy tohoto romantického kraje v následujícím článku.

        Naučná stezka PekloMuzeum ČtyřlístkuBraniborská jeskyně

Pokud chcete ještě letos navštívit zdejší hrady, budete si muset pospíšit. Návštěvní doba hradů a zámků je na podzim omezena, či úplně pozastavena. Král hradů, s takovou přezdívkou se pyšní hrad Bezděz. Patří k jednomu k nejzajímavějších hradů v Česku a jako jeden z mála se podařil dochovat v původní podobě. Navštívit tento hrad můžete až do konce října, od listopadu až do března je tento hrad poté uzavřen.

Naučná stezka Peklo mezi obcemi Zahrádky a Česká Lípa. Zní to strašidelně, ale nemusíte se vůbec bát. Stezka vede osadou Karba a její součástí je ukázka lidové architektury s údolím obklopeným pískovcovými skalisky. Českolipské Peklo je národní přírodní památka a je především ceněno jako lokalita plná ohrožených druhů rostlin. Stezka začíná u zámku Zahrádky, který určitě také stojí za návštěvu.

Velkým lákadlem nejen pro děti, ale i pro milovníky komiksových postaviček je Muzeum Čtyřlístku na zámku v Doksech. V roce 2015 město Doksy převzalo od Libereckého kraje zámek a začalo s rekonstrukcí. Součástí rekonstrukce bylo také vytvořit stálou expozici, která je dnes věnována právě vývoji komiksu Čtyřlístek. Dozvíte se krůček po krůčku o samotném vývoji Čtyřlístku a především se dozvíte, jak takový komiks vůbec vzniká. Dále můžete navštívit Braniborskou jeskyni u Starých splavů v lese plném romantických roklí.

Vyrazit můžete také do města Mimoň a jeho blízkého okolí. Nachází se zde zřícenina hradu Ralsko. Ze samotného vrcholu můžete shlédnout vrcholy jako Bezděz, Ještěd, Říp či Klíč. Zřícenina hradu je zapsána na seznamku kulturních památek. V okolí města můžete zavítat s dětmi na zábavnou naučnou stezku Lesopark Brniště. Stezka není příliš dlouhá ani náročná a její součástí jsou naučné a herní prvky, naučné tabule a fitness prvky.

Další rady a tipy naleznete na webových stránkách Máchova kraje. Sledovat nás můžete na sociálních sítích a to na facebooku a instagramu, kde se s námi můžete podělit o Vaše zážitky.