Léto v Krkonoších

Léto je v Krkonoších stejně neodolatelné jako v zimě. Příroda Krkonošského národního parku vybízí k procházkám a túrám po okolí. Ale ani ti, kteří chodí neradi pěšky, nemusí zoufat. Pro cyklistické výlety je připravené velké množství cyklostezek a ze sedla kola tak uvidíme mnohem více úchvatné přírody. Okolí Krkonoš nabízí i vyžití jako je geocatching, in-linové stezky anebo už legendární Lufťákova stezka.Luftakova stezka Pavla Bicikova   Krkonosska pivni stezka

Západní brána Krakonošova panství nebo Perla Krkonoš– oba názvy by Harrachov mohl používat jako svou přezdívku. Pracovně bychom mu mohli říkat také Město dvou tváří. To proto, že v zimě jde o ráj lyžařů, kdy tu zimní sporty včetně skoků na lyžích frčí ve velkém. V létě se pak Harrachov mění na ráj turistů. Rozhodně nemůžeme navštívit Harrachov bez toho, aniž bychom se vydali k Mumlavskému vodopádu. Zaujal vás jeho název? Dokonale totiž vystihuje zvuk, který voda vydává. Nejmohutnější vodopád v Krkonoších se hlučně řítí do hloubky přibližně deset metrů. K jedné z nejoblíbenějších přírodních zajímavostí Česka se pohodlně dostaneme pěšky. Po modré turistické trase to z centra Harrachova budeme mít jeden a půl kilometru. Krátká trasa, které se dá zdolat i v tom největším letním hicu.

Hádáme, že už jste určitě slyšeli o převratném luftování na Benecku. Ne? Vy nevíte, kdo je lufťák? Přeci ten, kdo si doslova na vlastní plíce užívá svěží vzduch a bystří si tak své smysly. Totiž okysličený mozek lépe myslí. O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžeme přesvědčit na přes dva kilometry dlouhé Lufťákově stezce, na které na nás čekají zajímavé zastávky. Máte rádi hádanky? Pohyb je váš kamarád? Nemusíte být ale olympionik ani Einstein, tuhle stezku zvládnou projít všichni, kteří se rádi baví. A až to všechno projdeme, skočíme si ještě do hotelu TOP pro certifikát a samolepku s lufťákem!

Větším adrenalinovým nadšencům doporučujeme vyzkoušet summer tubing. Tuhle peckovou aktivitu najdeme třeba v Tubing Parku ve Špindlerově Mlýně. Oblíbená zimní atrakce už nekončí s posledním sněhem! Na speciálních duších se můžeme svézt i v létě. Takřka 200 metrů zábavy s 8 zatáčkami – a abychom nezapomněli, jedná se o nejdelší summer tubing ve střední Evropě!

Na své si ale přijdou i milovníci pneumatik dvou. Tohle velké letní tažení začneme u krkonošských cyklobusů, které až do konce září pendlují mezi městy v podhůří a atraktivními místy Krkonoš. A pokud nejste zrovna milovníky cyklobusů, máme pro vás i tak dobrou zprávu. Většina krkonošských lanovek vás s koly a horskými koloběžkami v létě sveze zadarmo! Výjimkou není ani lanovka Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou s výstupem u chaty Lovčenka. Mimochodem kousek od ní se nachází rozcestí Ručičky, odkud vede řada značených turistických tras a cyklostezek. A pokud vám nestačí obyčejná cyklostezka, sjeďte si i známý rock-it-nický Bike park.

A co říkáte na nejhezčí partie Krkonoše a výborné pivo k tomu? To jsou další lákadla našich nejvyšších hor, kde se již poněkolikáté otevírá Krkonošská pivní stezka. Krásný výlet dlouhý třicet pět kilometrů ocení snad všichni výletníci.

Tohle a spoustu dalšího – to jsou zkrátka Krkonoše. Další skvělé tipy objevíte na turistickém portále www.krkonose.eu nebo na sociálních sítích REGION LIBEREC či KRKONOŠE.EU