Kam vyrazit s dětmi když prší

Taky se vám už stalo, že jste měli naplánovaný bezva výlet pro vaše ratolesti, ale venku začalo pršet? To se u nás v Libereckém kraji totiž někdy stává. A tak, abychom se tomu příště vyvarovali, pojďme se teď společně vydat na místa, kde vám ani ošklivé počasí plány nezkazí. 

A začneme hned u nás v Liberci. Vytáhněme kalendáře a naplánujme si výlet za chytrou zábavou do iQLANDIE! Čtyřpatrové (ano, opravdu čtyř!) vědecko-zábavní centrum, které pomůže potrénovat mozkové závity nejen naším dětem. Právě ony se rozhodně vydovádí na celkem 10 expozicích. Kterou z nich určitě nevynechat? Za nás to je Vodní svět. Expozice, v níž si s vodou budeme nejen hrát, ale i experimentovat.

Slyšeli jste už o dětské herně Mlýn? Že ne? Tak to musíme napravit. V herně Mlýn, která se nachází v autokempu Sedmihorky v Českém ráji, na děti čeká 12,5 metrový labyrint pod střechou složený z tobogánů, klouzaček a vodopádů. Nám rodičům určitě udělá radost, že součástí herny je i kavárna, kde si můžeme vychutnat výbornou kávu z regionální pražírny a chutné dortíky. Mňam!

Všechny malé kreativní duše pak určitě nadchne Centrum textilního tisku v České Lípě. Interaktivní expozice nás seznámí s historickými i současnými nejmodernějšími způsoby potisku textilu. A co je nejlepší, máme také možnost si nynější techniku potiskování textilu hravou formou vyzkoušet. Stačí si zakoupit tričko, které si sami potiskneme vybraným motivem. Pro nejmenší návštěvníky je pak přichystáno potiskování pomocí razítek, či koutek s omalovánkami. A když už budeme v České lípě, zastavme se ještě v galerii Veřejného akvária. Vodní světy aneb „rybí ZOO“ je věta, která nás bude celou expozicí provázet.

Centrum textiln°ho tisku ¨esk† L°pa ¨ernž (34)

Malé vojáky a vojákyně zaručeně potěšíme výletem do tvrze Stachelberg. Pevnost s expozicí a zajímavým podzemím je přístupná pro návštěvníky v pěchotním srubu T-S 73, jediném vybetonovaném objektu na pevnosti. Jedná se o unikátní bunkr, který představuje jeden ze tří největších pěchotních srubů československé pevnostní výstavby. Základ expozice tvoří výkresy, plány a dobové i současné fotografie. Důležitou součástí jsou trojrozměrné exponáty - pěchotní zbraně a modely pevnostních objektů. No tohle ocení jen opravdový fajnšmekři, kterými naše děti zaručeně jsou.

Děti, které mají rády komiksové příběhy čtyř zvířátek – fenky Fifinky, prasátka Bobíka, kocoura Myšpulína a zajíce Pindi, jistě okouzlí Muzeum Čtyřlístek na zámku v Doksech. A pozor, pozor těšme se, s našimi oblíbenými postavičkami se zde setkáme téměř v životní velikosti. A buďme upřímní, kdo z nás si tohle celý život nepřál? V muzeu je i místo na hraní, kreslení, prostor pro besedy, přednášky a minivýstavy. Kromě muzea můžeme na zámku v Doksech navštívit i Labyrint strašidelných pohádekBavit se tu budou malý i velcí. Ač je v názvu slovo „strašidelných“, bát se nemusíme. Labyrint strašidelných pohádek je otevřen pro všechny bojsy i nebojsy. Průvodci se postarají o to, abychom se z labyrintu vrátili všichni v pořádku. A na co se můžeme těšit? Cestou nás nemine tajuplná babylonská věž, podivné spací město, projdeme se bažinou a ... a nechme se dál překvapit!

Muzeum Čtyřlístku

Náš výčet tipů tímto končí, vy ale rozhodně pokračujte v objevování bezva zážitků v celém našem Libereckém kraji. Inspirovat se také můžete na našich sociálních sítích, kde nás najdete jako Region Liberec.


Fotogalerie