Muzea pro děti a science centra

Chcete svým ratolestem nabídnout zážitek i poznání v jednom? Naplánujte si výlet do muzeí, které malé návštěvníky nenudí.

Liberecké Centrum Babylon je obří továrnou na zábavu. V místním staročeském lunaparku najdete houpačky, kolotoče, autodrom nebo divokého býka. Průlet mimozemskými světy zažijete ve 4D kině a bloudění si vychutnáte v zrcadlovém labyrintu se strašidly a optickými klamy! V závěru dne můžete rodinu vyzvat na souboj v oblíbené laser game aréně nebo na bowlingu, který je díky bočním výsuvným mantinelům vhodný i pro malé děti.`

Máte-li doma lego-nadšence, určitě nevynechejte návštěvu Muzea stavebnice LEGO ve Špindlerově Mlýně. Prohlédnete si více než 1000 originálních modelů lega, kde za zmínku jistě stojí Tower Bridge, Eiffelova věž nebo Socha svobody. 


Vizí libereckého EKOParku je „vytáhnout rodiny s dětmi z nákupních center do přírody“. Krásný, relaxační park v centru Liberce je se svými 10 tisíci m2 skutečnou přírodní oázou. Nudit se v něm rozhodně nebudete! V parku jsou totiž prolézačky, pískoviště, rozhledna, houpací sítě, hmyzí muzeum, bosostezka, bludiště a spousta dalších atrakcí.

Nejen za sychravého počasí můžete s rodinou zavítat do libereckého science centra iQLANDIA. Na ploše 10 tisíc m2 si užijete více než 400 interaktivních exponátů, které si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Mezi největší lákadla patří Thespian – první humanoidní robot v Česku, špičkové Planetárium nebo celá řada expozicí jako Vodní svět nebo GEOLab. Krom toho si můžete ve hře Kriminálka zahrát na detektiva a pomocí zapeklitých úkolů a indicií jednou provždy vyřešit vraždu Dr. Pospíšilové!

Oblíbeným vědeckým parkem je také iQpark v libereckém centru Babylon. Malým i velkým zpřístupňuje vědu a techniku, díky čemuž se i ti úplně nejmenší hravou formou seznámí s fyzikálními a chemickými jevy, zvířaty, rostlinami nebo třeba astronomií. Děti mohou zažít, jak se cítili pasažéři potápějícího se Titaniku, projít se hvězdným tunelem nebo se poměřit s největším člověkem na světě.