Vyhledávání

XX. Muzejní noc Po stopách exkluzivního vlaku Orient Express

Muzejní noc Orient Express
Pořadatel:Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace
Místo konání:

Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa nám. Osvobození 297, Česká Lípa, 470 34, Zobrazit na mapě

Datum konání:9.6.2023 od 19:00
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Dovolenou s dětmi, Pohodovou dovolenou
Typ akce:Slavnost - Festival
Tematická kategorie:Hudba; Tanec - historický tanec
Více informací na:https://www.muzeumcl.cz/akce/xx-muzejni-noc-po-stopach-exkluzivniho-vlaku-orient-express-2
Anotace:Jubilejní dvacátá muzejní noc proběhne v celém areálu Vlastivědného muzea a je svázána s tématem železnice. Muzejní noc připomíná jedno výročí - v červnu tomu bude právě 140 let od doby, kdy poprvé vyjel luxusní vlak Orient Express z Paříže.

Podrobný popis:

Muzejní noc je tedy pozvánkou za poznáním, připraven je bohatý program, který je inspirován cestou vlaku od Paříže, přes Vídeň, Budapešť, Bukurešť až do Konstantinopole, dnešního Istanbulu. Návštěvníci si mohou poslechnout, případně si i zatancovat u balkánské taneční hudby, čeká je turecký historický šerm, ohňová show, další taneční vystoupení – francouzský kankán nebo orientální břišní tance, ochutnat orient budou moci v orientální čajovně ČAJCHAN, své znalosti si budou moci ověřit u rodinné hry „Cesta za poznáním s Orient Expressem“. Atmosféru navodí dobová módní přehlídka, dokonce i spodního prádla. Muzeum oživí také hudební vystoupení ZUŠ Česká Lípa, klaunice s bublinami a pro děti je připravena loutková pohádka „Kouzelné žezlo“. I letos bude v nabídce pestré občerstvení. Můžete se těšit na pražené mandle, sýrové pochoutky, charitní palačinky, staročeskou kuchyni a dokonce i koktejlový bar U dvou bratrů.

S platnou vstupenkou bude možno také navštívit i Šatlavu – Archeologické muzeum Českolipska, kde bude probíhat muzejní noc pod názvem „Než přijel první vlak – přes most, úvozem po starých stezkách“. „Kromě stálé expozice bude k dispozici prezentace dosavadních archeologických výzkumů a nálezů z prostorů komunikací na Českolipsku, dílnička pro děti i dospělé, tematická projekce a komentované prohlídky výstavy,“ doplňuje Vojtěch Novák, vedoucí pobočky.

příloha

 
load