Vyhledávání

PREMIÉRA: Cesta

Pořadatel:Divadlo F.X.Šaldy Liberec,příspěvková organizace
Místo konání:

Divadlo F. X. Šaldy Liberec nám. Dr. E. Beneše 22, Liberec, 460 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:4.6.2023 od 19:00
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Představení
Tematická kategorie:Divadlo - opera
Více informací na:http://www.saldovo-divadlo.cz
Anotace:Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem. Začátek v 19 hodin v Technickém muzeum Liberec!

Podrobný popis:

Hans Krása, Antonín Dvořák, Leoš Janáček

Na sezonu 2022/2023 připadá 80. výročí od prvního provedení dětské opery Brundibár v koncentračním táboře Terezín. Právě ta je základním pilířem komponovaného pořadu s názvem Cesta. Opera se uvádí po celém světě a získala mnoho uznání především pro svou myšlenku – přátelství, společný boj proti nepříteli a víru, že dobro musí zvítězit nad zlem. V pořadu zazní také motivy z pera Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka. Na představení bude participovat Dětské operní studio a Dětský pěvecký sbor Severáček.CESTA je opravdická cesta! CESTA je komponovaný pořad odehrávající se na postupně na třech místech v Liberci. Každý má svou cestu a my si projdeme jednu společnou, která nás propojí s cestou dětí, kterou šly dobou dávno minulou.

- Diváci se v 19.00 hodin (pro diváky dopoledních a dřívějších odpoledních představení platí sraz v 10.00 a 16.00 hodin) sejdou v exteriéru, na nádvoří Technického muzea Liberec, Masarykova 424/5. Zůstávají stát a zaposlouchají se do písně Kačena divoká (cca 10 minut), kterou zpívá sbor DFXŠ. Pak se diváci přesunou do interiéru Technického muzea, kde bude provedena opera Brundibár (cca 35 minut).

- Následuje přesun pěšky na Sluneční louku za bazénem, kde zhlédnou krátké baletní intermezzo (cca 15 minut).

- Poslední pěší procházka vede do budovy Šaldova divadla, po usazení do hlediště pokračuje umělecký program (cca 30 minut).


Vzhledem k cestě, doporučujeme pohodlné obutí a oblečení. Vstupenky si prosím dobře uschovejte, kontrolovány budou jak v Technickém muzeu, tak v Šaldově divadle!

V případě deštivého počasí se CESTA koná v Technickém muzeu a Šaldově divadle bez venkovního intermezza.Program:
Kačena divoká - Leoš Janáček
Brundibár - Hans Krása
Stabat mater (pouze první část) - Antonín Dvořák
 
load