Masopust na Dlaskově statku

Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Jiný typ akce
Tematická kategorie:Folklórní a společenské akce - masopust
Více informací na:http://www.muzeum-turnov.cz
Anotace:V sobotu 4. února se na Dlaskově statku v Dolánkách uskuteční tradiční masopustní veselí. Všichni zúčastnění mohou ochutnat zabíjačkové pochoutky, popít nápoje alkoholické i nealkoholické a především se mohou těšit na bujarý rej maškar, hudbu a vystoupení folklorního souboru Horačky z Podještědí.

Podrobný popis:

Masopust představuje období mezi svátkem Tří králů a Popeleční středou. V minulosti se jednalo se o období zábav a společenského veselí. Ve městech na sebe vzal masopust v průběhu staletí podobu pestrých karnevalových zábav a průvodů. Na vesnici se ujaly masopustní obchůzky, které putovaly dům od domu a přinášely do stavení magickou živočišnou sílu nového roku. Masky představující zvířata, tajemné postavy i směšné kostýmy v sobě ukrývaly kouzlo plodnosti, tajemný odkaz předkřesťanských dob i ostrou společenskou satiru. Žertovné prvky neslo také masopustní divadlo. A jak celý ten masopustní mumraj vypadal, uvidíte na Dlaskově statku!

Úžasné masopustní masky předvede Sdružení Roztoč.