Sklo Františka Jungwirta

Typ akce:Výstava - Křišťálové údolí
Tematická kategorie:Výtvarné umění - sklo
Více informací na:https://www.glassmuseum.eu/aktualne
Anotace:Výstava skla jednoho z nejnadějnějších sklářských designérů mladé generace.

Podrobný popis:

František Jungvirt je mladý a úspěšný sklářský výtvarník, designér a malíř skla. Absolvent pražské UMPRUM atelieru skla pod vedením sochaře Ronyho Plesla. Absolvoval studia umění a řemesla ve skle se specializací na malbu při SOŠ v Třeboni. Ve své práci se nejčastěji vrací k nejklasičtějším odkazům českého sklářství, které spojuje s novými impulzy. V dílech se snaží posouvat technické a vizuální hranice oboru. Je součástí umělecké platformy: Michelangelo Foundation a Northlands Creative. Od roku 2020 uměleckým ředitelem sklářské značky KLIMCHI.

Komentovaná prohlídka výstavy Františka Jungvirta se koná ve STŘEDU 25. LEDNA 2023 od 16:00 hodin.