Vyhledávání

Bájné bytosti Křišťálového údolí

IGS
Pořadatel:Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Kamenický Šenov, Havlíčkova 57, příspěvková organizace
Místo konání:

Severočeské muzeum Liberec Masarykova 11, Liberec, 460 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava - Křišťálové údolí
Tematická kategorie:Výtvarné umění
Více informací na:http://www.youngglasssymposium.com/
Anotace:Výstava originálních uměleckých děl, která vznikla v průběhu Dětského sklářského sympozia ve dnech 23.–26. června 2022 v Kamenickém Šenově a Kunraticích u Cvikova.

Podrobný popis:

Dětské sklářské sympozium (Young Glass Symposium)/ YGS představuje jedinečnou platformu pro první setkání umělecky nadaných dětí se špičkovými řemeslníky.

Účastníci YGS 2022 byli na základě výtvarné soutěže „Bájné bytosti Křišťálového údolí“ vybráni odbornou porotou, jíž předsedala významná evropská designérka a nositelka ocenění Czech Grand Design, prof. Liběna Rochová, která je zároveň ambasadorkou a uměleckým garantem symposia.

Výtvarné soutěže se zúčastnilo téměř 300 dětí ze základních uměleckých škol z celé republiky, do prvního ročníku Dětského sklářského symposia se dostalo 15 z nich. Úkolem dětí bylo ztvárnění bájných bytostí ve skle technologií ručního tvarování a foukání skla, broušení, malování, pískování a skleněné mozaiky.

Pořadateli sympozia jsou Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, Pačinek Glass a Základní umělecká škola Mšeno.

26. 6. od 14.00 - Slavnostní vernisáž výsledku symposia v Severočeském muzeu v Liberci

 
load