Komentované prohlídky Meziválečný Jablonec nad Nisou

Nová radnice v Jablonci nad Nisou, autor: M.G.
Pořadatel:JIZERSKÉ HORY - TURISTICKÝ REGION LIBERECKO, JABLONECKO, FRÝDLANTSKO A TANVALDSKO
Místo konání:

Mírové náměstí Jablonec nad Nisou , 466 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:12.9.2022 od 16:00 do 17:30
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou, Aktivní dovolenou
Typ akce:Jiný typ akce
Tematická kategorie:Architektura
Více informací na:http://www.jizerky.cz
Anotace:Meziválečným Jabloncem nad Nisou vás provede památkář a odborník J. Zeman. Komentované prohlídky vás zavedou do míst, která si zamilujete!

Podrobný popis:

Cílem procházky budou nejvýznamnější veřejné budovy meziválečného Jablonce nad Nisou v čele s novou radnicí a kostelem Nejsvětějšího srdce Ježíšova, přičemž nahlédnete i pod pokličku dobových architektonických soutěží. Na vlastní oči tak budete sledovat fascinující rozmach města ovlivněný nejmodernějšími dobovými architektonickými směry, který z někdejší uhlířské osady učinil světové centrum bižuterního průmyslu.

Vstupenky na prohlídku je možné zakoupit na prodejních místech E-vstupenky, nebo on-line pod názvem Meziválečný Jablonec nad Nisou na www.evstupenka.cz

Začátek prohlídky je před jabloneckou radnicí na Mírovém náměstí.

příloha