Vyhledávání

Gerald J. Clark (JAR/CZ)

Gerald Clark6, autor: Kultura Jablonec
Pořadatel:Kultura Jablonec p.o.
Místo konání:

Letní scéna Jablonec nad Nisou , 466 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:25.8.2022 od 17:00
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Koncert
Tematická kategorie:Hudba - jiné hudební žánry
Více informací na:https://www.kulturajablonec.cz/akce/gerald-j-clark-jar-cz/#
Anotace:Gerald Clark je vypravěčem příběhů. Hraje energický blues-rock, ale je i jásavý a taneční jako Ray Charles. Na svého otlučeného Fendera hraje prsty jako folkař, trsátko použije jen na sóla.

Podrobný popis:

Ne nadarmo získal doma v Jihoafrické republice několik titulů a cen za nejlepší živé vystoupení a nekomerční multižánrovou hudbu. 

Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má dnes už sedm alb. Jeho akustické album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší alternativní album roku, jeho skladby jsou řazeny do playlistů největších jihoafrických radiových stanic, v roce 2016 byl nominován na ocenění Nejlepší sólový projekt v rámci Die Woordfees, jednoho z největších jihoafrických festivalů. Účinkoval již kromě domácí půdy i v Namibii, Zambii, Mosambiku, ve Svazijsku, ve Velké Británii, Nizozemí, Belgii, Francii, Španělsku, Německu, Švýcarsku, Slovensku a na mnoha místech také v České republice

V rámci jabloneckého koncertu ho doprovodí Jakub Hlobil na hybridní kytaru a Josef Hlobil na bicí nástroje.


 
load