Atentát na Reinharda Heydricha - přednáška Vojtěcha Šustka

přednáška Atentát plakát
Pořadatel:Muzeum Mladoboleslavska
Místo konání:

Muzeum Mladoboleslavska Staroměstské náměstí 1, Mladá Boleslav, 293 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Beseda, přednáška
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:https://www.muzeummb.cz/

Podrobný popis:

27. května roku 1942 uskutečnili českoslovenští výsadkáři v rámci operace Anthropoid atentát na prominentního nacistu, zastupujícího říšského protektora a šéfa Hlavního říšského bezpečnostního úřadu Reinharda Heydricha. V rámci spojeneckého válečného úsilí to byla vůbec nejvýraznější protinacistická odbojová akce. Její provedení mělo podstatný vliv na spojenecké vnímání československého domácího odboje i na postavení Československa v rámci boje proti nacistickému Německu. Za tento hrdinský čin však účastníci operace zaplatili svými životy, spolu s nimi zemřely i tisíce českých odbojářů, jejich spolupracovníků i lidí, kteří se provinili třeba jen tím, že byli příbuznými členů odboje.

K výročí atentátu připravilo Muzeum Mladoboleslavska přednášku historika Vojtěcha Šustka, jednoho z našich nejrenomovanějších odborníků na dějiny protinacistického odboje, autora mnoha odborných studií i popularizačních publikací.  Přednáška se uskuteční v úterý 7. června od 17 hodin v přednáškovém sále muzea na mladoboleslavském hradě.