MUZEJNÍ NOC POD JEŠTĚDEM

Typ akce:Slavnost
Tematická kategorie:Hudba; Folklórní a společenské akce; Jiný typ akce
Více informací na:http://www.facebook.com/events/916769635686468
Anotace:Muzejní noci pod Ještědem se zúčastní za Liberec - Oblastní galerie, Severočeské muzeum, Technické muzeum, Automuzeum (v areálu LVT) a iQLANDIA. Ve Vratislavicích - Rodný dům Ferdinanda Porscheho. V Jablonci n. N. - Muzeum skla a bižuterie, Dům Jany a Josefa V. Scheybalových, Městská radnice, kostel sv. Anny, Městská galerie MY a Univerzitní Galerie N.

Podrobný popis:

PROGRAM V LIBERCI:

OBLASTNÍ GALERIE LIBEREC
18:00-22:00 Mozaika - výtvarná dílna (Ateliér)
18:00-22:00 Pískovačka - výtvarný workshop - pískování sklenic s vlastním motivem (před budovou)
18:00-22:00 Skleněné kytičky - výtvarný workshop - tvorba kytiček ze skla (Atrium)
18:00 Hudební vystoupení žáků ze ZUŠ Frýdlantská Liberec (Bazénová hala)
19:00 Namalujeme Liberec, řekni nám jak! - performance Nevzdělanci, rozhovory, vystavení nového obrazu "U jednoho stolu", který vznikl v Oblastní galerii Liberec, zahájí vystoupení Severáčku (Bazénová hala)
20:00 Na vlnách umění - komentovaná prohlídka s Markétou Kroupovou
21:00 Malíř Max Kaminski - komentovaná prohlídka s Johanou Kabíčkovou
22:00 Na vlnách umění - komentovaná prohlídka s Markétou Kroupovou
V průběhu celé akce: Možnost zhlédnout probíhající výstavy a stálé expozice. Občerstvení zajištěno.

SEVEROČESKÉ MUZEUM V LIBERCI
Zpřístupněná rajská zahrádka a muzejní terasa / Kvíz Po stopách skla / Dobrodružná stezka muzejním parkem / Fotografická výstava Liberec pohledem Petra Šimra / Expozice Krása a užitek, Liberecké fragmenty, Doteky severu, Automatofony, fotogalerie FOG Sejf a Metelkův mechanický betlém. Občerstvení zajištěno.

TECHNICKÉ MUZEUM LIBEREC
Promítání dobových fotografií na budově kasína v areálu LVT.

AUTOMUZEUM - AREÁL LVT, PAVILON I, 1. PATRO
Ukázka nově otevřených prostor / Komentované prohlídky expozic / V průběhu celé akce: Nasvícení unikátních výstavních exponátů / Promítání / Ochutnávka piv lokálního pivovaru / Občerstvení zajištěno / Skákací hrad pro děti

IQLANDIA LIBEREC
Všechny expozice otevřeny 17:00-22:00
Projděte Křišťálovou stezku v iQLANDII, která mapuje cestu skla od jeho vzniku z druhohorního písku až po jeho využití ve vědě i běžném životě.
18:00-18:45 Science shov v auditoriu ve 2. patře
19:30 Speciální projekce v Planetáriu
Doprovodné programy v expozicích: Symfonie blesků, Ohnivé tornádo, Pokecej s roborem Thespianem, Svez se na Mars Roveru, Zažij 3G přetížení na Hvězdném kolotoči a Poslechni si Hrající fontánu

RODNÝ DŮM F. PORSCHEHO VE VRATISLAVICÍCH
18:00-23:00 Život a dílo vratislavického rodáka / Výstava / Venkovní koncert Tria Lenky Nové, začátek 19:00 a 21:00 / Komentované prohlídky expozice / Tematický dětský koutek / Občerstvení v kavárně, ochutnávka vín

DOPRAVA HISTORICKÝMI AUTOBUSY
Severočeské muzeum Liberec - Muzeum skla a bižuterie Jablonec: 18:00 / 19:00 / 20:00 / 21:00 / 22:00 / 23:00
Na trase zastávky v iQLANDII a Rodném době F. Porscheho

Muzeum skla a bižuterie Jablonec - Severočeské muzeum Liberec: 18:00 / 19:00 / 20:00 / 21:00 / 22:00 / 23:00
Na trase zastávky v Rodném době F. Porscheho a v iQLANDII

Jízdné dobrovolné.

DOPRAVA HISTORICKOU TRAMVAJÍ
Lidové sady - Rybníček (vozovna) - Vratislavice n. Nisou
Historická tramvaj typové řady T na rozchodu kolejí 1435 mm pojede podle zvláštního jízdního řádu a staví na všech běžných zastávkách na trase. Jízdenky v prodeji u průvodčího ve voze.

Další program probíhá v Jablonci nad Nisou.

příloha