Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě

věnec Běliště
Pořadatel:Městské muzeum v Železném Brodě
Místo konání:

Městské muzeum v Železném Brodě, národopisná expozice Běliště Běliště 57, Železný Brod, 468 22, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Místní
Doporučeno pro:Dovolenou s dětmi, Pohodovou dovolenou
Typ akce:Trhy - jarmark - Vánoční akce
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:http://www.muzeumzb.cz
Anotace:Vánoční trhy, které se konají v jednom z největších a nejkrásnějších domů, jenž reprezentuje pojizerskou lidovou architekturu 19. století, mají dvacetiletou tradici. S jejich pořádáním začalo muzeum již v roce 2002.

Podrobný popis:

První prosincový týden bude na Bělišti ve znamení adventní atmosféry. Hned ve čtvrtek bude otevírací doba prodloužena o hodinu, neboť od 17.00 vystoupí My Gospel. Téměř hodinový koncert tohoto pěveckého sboru ze Železného Brodu, který vede Adéla Gážiová, si budete moci užít v půdních prostorech domu. V pátek od 16. hodiny vystoupí žáci swingového orchestru Základní umělecké školy. Mladí umělci se svými dechovými nástroji předvedou skladby nastudované pod vedením učitele Rudy Müllera. Rodinné centrum Andílek připraví před domem adventní spirálu, kterou v sobotu večer budou moci svými vlastnoručně vyrobenými svícínky rozsvítit dětští návštěvníci. Začátek bude v 16.30 hodin. V neděli si na své příjdou rodiny s dětmi. Od 13. hodiny na půdě sehraje turnovský loutkářský soubor Čmukaři pohádku „Kašpárek chodí pěšky“.
Těšit se můžete na ukázky řemesel paní Aleny Matějkové (pátek a sobota) a malování vánočních kouliček na přání od paní Jany Doskočilové (neděle). Středisko volného času Mozaika a rodinné centrum Andílek se budou se svými tvůrčími dílničkami po celou dobu konání trhů věnovat dětským návštěvníkům. Převážně pamětníkům udělá radost výstava „Volha byl náš přístav“ o proslulé brodské hospodě.
Přijďte načerpat adventní atmosféru, vybrat dárky od regionálních řemeslníků a dílen, svým nákupem podpořit činnost Sdružení zdravotně postižených Železnobrodska, ochutnat koláče, vánočky, štoly či preclíky lučanské pekárny a zahřát se Bělišťákem nebo teplým moštem!
Těšíme se na Vaši návštěvu.