Vyhledávání

Křišťálový Šípek

273149154 430070512234521 2078466613209526920 n
Pořadatel:Kunratice u Cvikova
Místo konání:

Křišťálový chrám v Kunraticích u Cvikova

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Sklářské akce - Křišťálové údolí
Tematická kategorie:Výtvarné umění - sklo
Více informací na:https://www.sipekglass.cz/
Anotace:Výstava Bořka Šípka - KŘIŠŤÁLOVÝ ŠÍPEK. Vernisáž pro širokou veřejnost 1. 4. 2022 od 17.00 do 19.00 hodin.

Podrobný popis:

Výstava díla světově významného architekta a designéra Bořka Šípka, který vedle své architektonické tvorby proslul také jako autor originálních skleněných objektů a ovlivnil celou řadu svých následovníků, představí v Křišťálovém chrámu slavné vázy, mísy, svícny, poháry, ale také svítidla a porcelán.

Jeho vázy a další objekty, které se staly doslova ikonickými a kultovními díly dvacátého a jednadvacátého století a jsou prezentovány ve světových muzeích a bedekrech světového designu, budete moci obdivovat na vlastní oči v duchovním prostředí chrámu skla a umění.

K vidění bude například překrásná Česká váza z 80. let minulého století / váza pro císaře módy Karla Lagerfelda, kterou Bořek Šípek vytvořil pro jeho soukromou rezidenci / váza Millennium, kterou Šípek vytvořil společně s prezidentem Václavem Havlem / váza Neuchopitelný Šípek, která vznikla naopak dle návrhu Václava Havla pro Bořka Šípka / lustr Rudolf I., vytvořený pro obrazárnu Pražského hradu a další nádherné objekty.

Vernisáž výstavy se koná v PÁTEK 1. DUBNA 2022 od 16.00 do 17.00 hodin pro pozvané hosty a média a od 17.00 do 19.00 hodin pro širokou veřejnost.

Součástí vernisáže bude také společná tvorba jedné ze slavných Bořkových váz, která se odehraje od 17.00 hodin na zdejší huti Jiřího Pačinka v podání sklářských mistrů, kteří na počátku 90. let minulého století vytvořili první Šípkův umělecký tým pod názvem AJETO.

Na výstavu a vernisáž vás zvou :

JIŘÍ PAČINEK - Hlavní partner výstavy

DAVID SOBOTKA - Producent výstavy

PETR MADER - E-shop Bořek Šípek & Lavička Václava Havla

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST KUNRATICE U CVIKOVA - Partner výstavy

Vstupné je dobrovolné a slouží na postupnou rekonstrukci Křišťálového chrámu.

 
load