Hledá se tenor

Pořadatel:Divadlo F.X.Šaldy Liberec,příspěvková organizace
Místo konání:

Divadlo F. X. Šaldy Liberec nám. Dr. E. Beneše 22, Liberec, 460 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Představení
Tematická kategorie:Divadlo - muzikál a hudební divadlo
Více informací na:http://www.saldovo-divadlo.cz
Anotace:Bláznivá komedie z divadelního prostředí, která zaručeně pobaví.

Podrobný popis:

Děj muzikálu nás přenese do roku 1934, kdy se v operním domě v americkém Clevelandu chystá velkolepé představení Verdiho Otella. V hlavní roli má účinkovat světově uznávaný tenor Tito Merelli a všichni netrpělivě očekávají jeho příjezd. Ten má ovšem jiné starosti a ředitel divadla začne hledat záskok. Komedie půvabně, s nadhledem a především s nadsázkou obnažuje divadelní prostředí, operní fazónu a výstřední svět celebrit. Muzikál zkomponoval Brad Caroll na libreto a texty písní Petera Shama podle původní hry Kena Ludwiga. Hra získala 3x Tony Awards a 4x Drama Desk Awards.

Uvádíme v původním českém překladu Petra Palouše a Františka Zacharníka a po speciální dohodě se Stage Rights www.stagerights.com.