Česká mše vánoční na nádvoří Zámku Svijany

Zámek Svijany Svijany 30, Svijany, 463 46, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Dovolenou pro mladé, Pohodovou dovolenou
Typ akce:Koncert - Vánoční akce
Tematická kategorie:Hudba - zpěv a sborový zpěv
Více informací na:https://www.zameksvijany.cz/kalendar-akci-2021-ceska-mse-vanocni-1.html
Anotace:Adventní program na Zámku Svijany vyvrcholí na zámeckém nádvoří Českou mší vánoční J. J. Ryby - Hej mistře.

Podrobný popis:

Poslechněte si o poslední adventní neděli 19. prosince na nádvoří Zámku Svijany Rybovu mši - Hej Mistře, kterou vám zazpívá pěvecký sbor Antonína Dvořáka Turnov, v čele se sólisty: L. Velem, E. Lédlovou a L. Infeldovou.

Hudební mše začíná od 18 hodin. Drobné občerstvení bude zajištěno.

Od zkomponování a prvního veřejného uvedení tohoto díla, jež dobylo svět, letos na Štědrý večer uplyne 224 let.

Rybova mše (Česká mše vánoční) je česky psaná církevní skladba Jakuba Jana Ryby, který je též autor jejího textu. Vypráví o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám. Česká mše vánoční má pastorální ráz, je zasazená do českého prostředí, pro svou prostotu i radostnou a svěží atmosféru byla a stále je srozumitelná a přístupná širokému obecenstvu.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Během všech adventních akcí je pro vás Zámek Svijany otevřen za zvýhodněné vstupné:

dospělí 50 Kč
děti, studenti, senioři zdarma

V neděli 19. prosince bude zámek otevřen v čase od 15 do 19 hodin.