Vyhledávání

Na výlet do Pěnčína

Pěnčínsko se nachází v půli cesty mezi Železným Brodem a Jabloncem nad Nisou a je charakteristické svou sklářskou a bižuterní tradicí. Oblast je však zajímavá i svými přírodními krásami, dalekými výhledy a množstvím kulturních památek.

Centrem turistického dění je Farma Pěnčín, kde na vás čeká exkurze do života domácích zvířat, zemědělství, ale také do výroby skleněných perlí s představením jednotlivých fází výroby. Pro milovníky skleněných perliček a šikovné děti je zde připravena Řemeslná dílna, v rámci níž je možné si vyrobit obrázky pomocí skleněné drti a mozaikových perliček, vlastní podtácek nebo krabičku za pomoci mozaikových kostiček, nebo originální bižuterii, například prstýnky, náramky, náhrdelníky či náušnice. Novinkou pro rok 2018 je možnost vlastní výroby obrázků a bižuterie z ovčí vlny.

Za vidění určitě stojí i okolí farmy, za jehož objevováním můžete vyrazit pěšky nebo využít místního výletního vláčku. Jízda vláčkem z Kozí farmy Pěnčín nabízí jízdní okruh do Kittelova areálu na Krásné.

Vláček jede denně v čase 9:00 - 16:00 hodin. 
Minimální počet osob pro uskutečnění jízdy je 10. 

www.farmapencin.cz 

Pěnčín (u Jablonce n. N.)

Informace o trase

 
load