Vyhledávání

Tropické ostrovy - vodní ráj nedaleko Berlína

V Liberci zatím ještě vládne zima, ale jestli se chcete pořádně ohřát, zkuste areál Tropické ostrovy nedaleko Berlína. Jedná se o největší tropický dovolenkový areál v Evropě. Byl vybudován v obrovské hale, která původně měla sloužit jako hangár pro vzducholoď. Tato vzducholoď však nikdy nebyla postavena, což je vlastně dobře, protože díky tomu si dnes můžeme užívat tropů, aniž bychom museli letět do některé z exotických zemí. Stačí vzít auto a vydat se do tropického ráje nedaleko Berlína.

Jedním z největších lákadel v areálu Tropické ostrova je takzvané Jižní moře, které lemuje 200 metrů dlouhá písečná pláž s nádherným bílým pískem a pohodlnými lehátky. Pokud dáváte přednost spíše menší vodní ploše, pak je tu pro vás Bali Lagoon, která připomíná indonéskou pláž. Okolo laguny jsou indonéské chatky a romantický dojem dokreslují vodopády a nejrůznější vířivky. Další možnosti relaxace přináší saunový ráj - rozlehlý areál se spoustou nejrůznějších sauniček, parních lázní a masáží. V celém areálu Tropických ostrovů je teplota příjemných 25°C, voda má 28-32°C.

Jestliže spíše než relaxaci a ležení na pláži preferujete sportovní aktivity, pak si v Tropical Islands přijdete na své. Můžete zde vyzkoušet různé tobogány na největší skluzavkové věži v Německu, dále se můžete nechat vynést balónem až do výšky až 60 metrů a vznášet se nad areálem, nebo si zahrát minigolf či plážový volejbal. Můžete se také vydat na procházku deštným pralesem, ve kterém můžete vidět přes 600 druhů rostlin, obdivovat krásu orchidejí, poslouchat zpěv exotických ptáků či vřeštění opic. Jestliže navštívíte Tropické ostrovy s menšími dětmi, určitě využijete i obrovský dětský ráj mnoha atrakcemi.

Do Tropical Islands se můžete vydat buď na jeden den, nebo zde můžete zůstat přes noc. Noc můžete strávit buď v kempu uprostřed deštného pralesu, nebo v jednom plážových domků u Bali Lagoon.

Informace na cestu:

Tropical Islands leží zhruba 60 kilometrů jižně od Berlína, vzdálenost z Liberce je asi 245 km,

z Prahy je to necelých 280 km.
Ceník najdete zde.
www.tropical-islands.de

Liberec

Informace o trase

 
load