Vyhledávání

Vydejte se do areálu Obří Sud na Javorníku

Na kopci Javorníku (684 m n. m.), nedaleko od rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem, vyrostl ve výšce cca 650 m n. m. nový areál určený převážně pro rodiny s dětmi.

V areálu se nachází trubková bobová dráha, která se se svou délkou 1100 m stala nejdelší bobovou dráhou v České republice. Dále je zde moderní čtyřsedačková lanová dráha, která je v provozu po celý rok. V létě ji můžete využít při svých pěších či cyklo výletech, zatímco v zimě ji využívají hlavně lyžaři. Na lanovku totiž navazuje modrá sjezdová trať o délce 900 m. Součástí areálu je i snowpark pro lyžaře a snowboardisty a dětská sjezdovka s provázkovým vlekem. Sjezdové tratě jsou technicky zasněžovány a nabízejí i noční lyžování.

Nechybí ani doplňkové služby, jako je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení, občerstvení a další. Na své si přijdou jak milovníci lyžování tak i adrenalinových sportů. Dostupnost areálu je příjemná, buď MHD Liberec, nebo autem s možností parkování v areálu s kapacitou cca 160 parkovacích míst.

Po lyžování či výletě si můžete dopřát něco dobrého buď v občerstvení u dolní stanice lanovky nebo v restauraci Obří sud, kterou najdete kousek nad horní stanicí lanovky. 
Liberec

Javornická 350, Jeřmanice

Web:www.areal-obrisud.cz

Informace o trase

 
load