Vyhledávání

Výlet na kole na sobotní odpoledne v okolí Jablonce nad Nisou v délce 8,3 km.

Průběh trasy:
Rychnov * Dolní Dobrá Voda * Dobrá Voda * Rádlo * Rychnov

Popis trasy:
Z Rychnova vyjedeme severovýchodním směrem po trase 3038 do Dobré Vody, kde odbočíme vlevo. Po hřebeni sjedeme po červené pásové značce přes turistickou lávku Rádlo a u Horních Hájů odbočíme vlevo a sjedeme zpět do Rychnova.

Rychnov u Jablonce nad Nisou
Obec z přelomu 13. a 14. století, hřbitovní kostel sv. Václava, východisko do turistických oblastí Jizerských hor a České ráje. V budově radnice komorní muzeum tradice malířství, dříve průmyslová výroba kopií obrazů starých mistrů. Technickou památku tvoří kamenný železniční most.

Dobrá Voda
Obec z 18. století, dnes část Jablonce nad Nisou, vyhlídka na Jizerské hory a město.

Turistická lávka Rádlo
Vybudována jako součást projektu multifunkční magistrály Nová hřebenovka, délka přemostění 58 metrů. Umožňuje bezpečné propojení cykloturistiky a turistiky Mikroregionu Císařský kámen a oblasti Rádla. Lávka tvoří vstupní dominantu při vstupu do Jizerských hor, v roce 2005 byla této stavbě udělena cena ČKAIT.

Rádlo
Ves z 15. století nad údolím Mohelky pod Císařským kamenem, kostel Nejsvětější Trojice. Před kostelem památkově chráněný pískovcový sloup s reliéfy světců z roku 1808. Přírodní památka Rádlo byla vyhlášena v roce 1989, v sezoně je v obci instalována naučná stezka. Na sedmi zastaveních nás informační panely seznámí s podhorskou krajinou. Stezka o délce půl kilometru nás zavede k lesnímu rašeliništi.

© Geodézie On Line 2009

Exportovat trasu do gpx

Informace o trase

 
load