Vyhledávání

Unikátní bludiště Irrgarten v Kleinwelce

Nedaleko našich hranic, zhruba 50 km od Liberce se nachází originální turistická atrakce, ve které si užijí zábavu děti i dospělí. Jedná se o areál labyrintů z živých plotů, který je největší v Německu.

K cíli uprostřed hlavního bludiště vede více než 30 000 různých možností. Pokud se vám podaří najít nejkratší, tak ta měří pouhých 350 metrů. Většina návštěvníků však samozřejmě ujde trasu mnohem delší, protože najít správnou cestu hned napoprvé není nic jednoduchého. Všichni, kdo dosáhnou cíle uprostřed labyrintu si mohou otisknout razítko na svou vstupenku. Odvážlivci se potom mohou vznést visutou lanovkou nad bludiště a celý areál si prohlédnout z výšky.

Na hlavní bludiště navazují ještě dvě další. První je Hádankové bludiště a jak již název napovídá, k jeho projití potřebujete vyřešit několik hádanek. Správné odpovědi vám pomohou nejen najít cestu k cíli, ale také vám dají šanci vyhrát jednu ze skvělých cen. V Dobrodružném bludišti je pro malé i velké návštěvníky připravena řada lanových mostů, skluzavek a překážek, ve kterých můžete vyzkoušet vlastní odvahu a šikovnost.

O Velikonocích navštěvují areál velikonoční zajíčci a pro návštěvníky tam schovávají malá překvapení. Pro ty odvážné, kteří si chtějí zkusit bloudění potmě, se v areálu poslední sobotu v září koná noc duchů.

Irrgarten Kleinwelka je největší živé bludiště v Německu. Nachází se v obci Kleinwelka, asi 4 km od města Bautzen (Budyšín). V těsné blízkosti Irrgarten Kleinwelka najdete i další zábavní parky Saurierpark plný obřích dinosaurů a Miniaturenpark s více než 600 dřevěnými figurkami.

25.3.2010

Informace o trase

 
load