Informační centrum Ekocentrum Oldřichov v Hájích

Infocentrum je součástí ekocentra v Oldřichově v Hájích. Od léta 2012 se stalo prodejním místem Regionálních produktů Jizerské hory. V prodeji jsou textilní a dřevěné hračky, keramika, med a upomínkové předměty od výrobců z Posutky, Raspenavy, Hejnic, Frýdlantu a Kitlovy Šláftruňky a Meducínky z Krásné na Jablonecku.

Služby a vybavení: parkoviště, bezbariérový přístup, prodej upomínkových předmětů a výrobků  místních výrobců,  turistická známka, ekologicko-výchovné publikace a publikace o Jizerských horách. Informace o místních aktivitách i okolních Jizerských horách.

Informační centrum sídlí v areálu Ekocentra Oldřichov v Hájích, jehož programovou náplň zajišťuje Suchopýr o. p. s. Informační centrum je také certifikovanou prodejnou regionálních produktů Jizerských hor, kde si můžete zakoupit suvenýr od šikovných výrobců z našeho regionu.

V ekocentru je možnost ubytování a stravování v tzv. Slunečním domě. Mezi další zajímavé objekty patří výuková farma, která se věnuje chovu tradičních plemen hospodářských zvířat, Naučná včelí stezka, dlouhá 1,5 km návštěvníkovi na celkem 7 zastaveních přiblíží zajímavosti včel a hmyzího světa zábavnou a hravou formou.

Interaktivní přírodovědná expozice s názvem „Jizerky všemi smysly“ netradičně představuje vybrané ekosystémy  na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Pomocí zvuků, hmatu, zraku a čichu návštěvníci získávají informace o lesích, rašeliništích i podzemí Jizerských hor. Získané informace si procvičují prostřednictvím  kvízu, jenž je expozicí doprovází.

mailOldřichov v Hájích

Oldřichov v Hájích 5, 463 31