Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav

Kostel sv. Havla byl postaven významným stavitelem Matteem Borgorellim v renesančním slohu.

Součástí kostela je rozsáhlý park s umělecky cenným hřbitovem. Kostel byl založen kvůli potřebě vybudovat nový hřbitov v Mladé Boleslavi, protože po morové ráně byl stávající svatojanský hřbitov zcela přeplněn. Kostel byl zasvěcen prvnímu nebožtíkovi, který tam byl pohřben. V roce 1735 kostel prošel barokní přestavbou a byla mu přistavěna věž. V roce 2003 začala nákladná rekonstrukce zchátralého kostela a hlavně hřbitova, který byl v naprosto dezolátním stavu.

V současnosti je kostel a krásné zrenovované okolí přímo vybízející pro odpočinek, je zde romantický park nazýván Hejdova zahrada s krásnou vyhlídkou na Staré Město. Probíhají zde také díky výborné akustice i koncerty. Správce objektu je p. Šiljajev, tel: 608 718 951.

Mladá Boleslav

Náměstí Míru 1387, Mladá Boleslav, 293 01