Ekocentrum Oldřichov v Hájích - Sluneční dům

STŘEVLIK služby spojené s ubytováním a vzdělávacích programů.

Areál se nachází v poklidné obci Oldřichov v Hájích, která je branou do Jizerských hor severně od Liberce.

Ve Slunečním domě najdete ubytovnu s kapacitou 53 lůžek, jídelnu s kuchyní, šopík s environmentálními pomůckami a drobnými suvenýry a v suterénu se nachází i přírodovědná expozice „Jizerky všemi smysly“ s vybavenou učebnou.

V Historické budově /hrázděná zemědělská usedlost/ najdete dvě starodávné učebny se zázemím pro lektory.

Včelí učebna se nachází v patře samostatného objektu.

V okolí areálu jsou louky, lesy a potok Jeřice plně využívány v našich výukových programech. Potok také slouží dětem k letnímu osvěžení a přilehlá louka na chytání sluníčka.

V okolí si můžete vybrat z široké nabídky pěších tras, Národní přírodní rezervace  Jizerskohorké bučiny a průvodce po ní  Naučná stezka  Oldřichovské háje a skály je od areálu ekocentra 15 min.  Za areálem je cyklostezka, na níž navazuje množství cyklistických tras. Cyklostezka je zrekonstruována a je  využívána jako in lineová dráha.  V zimním období jsou na dosah  běžecké  tratě. Sjezdové lyžování je v dosahu cca 20 km, buď v Jizerských horách  nebo v areálu Ještěd.

Zajímavá  místa jsou v nedalekém Liberci – ZOO, Botanická zahrada,  Aqua park a zábavní centrum Babylon, Severočeské muzeum a Galerie-Lázně, plavecký bazén. Ve Frýdlantě můžete navštívit hrad a zámek. V nedaleké obci Vítkov se nachází Curia Vítkov (rekonstrukce středověké osady) a v Hejnicích bazilika Navštívení Panny Marie. Ke koupání v letních měsících návštěvníky zve nedaleká přehrada Fojtka a Mlýnice. Kvalitní restaurace, obchod, cukrárna je v blízkosti.

Dopravní dostupnost: vlakem (který jezdí každou půlhodinu) a autobusem z Liberce i Frýdlantu, vlastním vozem z Liberce přes Mníšek směr Frýdlant cesta trvá cca 15 min. Parkování je možné před areálem, kde je parkoviště s kamerovým systémem.

Prostory umožňují pořádání firemních akcí a seminářů. Stravování v případě těchto akcí lze domluvit individuálně.

Každý z pokojů je vybaven vlastním sociálním zařízením (koupelna a WC), pokoje jsou sedmilůžkové. Ubytování je zajištěno ve Slunečním domě. Převážná část areálu (ubytování, jídelna, laboratoř, některé učebny) je uzpůsobena pro pobyt imobilních osob.

Prodej regionálních produktů z Jizerských hor.

mailOldřichov v Hájích

Oldřichov v Hájích 5, 463 31