Vyhledávání

Společenské centrum UFFO Trutnov

V září 2010 bylo slavnostě otevřeno Společenské centrum Trutnov, které dostalo název UFFO. Z poloviny skleněná budova nabízí variabilní vnitřní prostory pro divadlo, koncerty i další volný čas.

Budova Společenského centra UFFO se stala novou dominantu moderní architektury Trutnova. Centrum bylo pojmenováno po místním rodákovi Uffo Hornovi, který zde v 19. století působil v kulturním dění.

Prosklená stavba o výšce 14 metrů nabízí užitnou plochu 4265 metrů čtverečných. Interiéru dominuje hlavní sál o kapacitě 391 až 641 diváků. Nabízeny jsou dvě varianty rozmístění sedadel pro divadelní představení, konferenční sál i plesový a koncertní sál.

Využití zde najdou krom divadla i zábavné pořady, společenské večery, plesy a koncerty. Pravidelně se zde koná mezinárodní hudební festival Trutnovský podzim. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk uff. 

Galerie UFFO je součástí unikátního polyfunkčního kulturního prostoru, nachází v prvním patře. Vlastní galerie je velkorysým architektonickým prostorem, který se odlišuje od klasických výstavních interiérů. Výstavní plocha se rozkládá na 300 m2.

Pro návštěvníky výstav, ale i všech dalších akcí centra UFFO, je připraveno příjemné posezení v kavárně

V suterénu jsou podzemní garáže a šatny. Díky tomuto propojení je interiér přístupný a bezbariérový.

Prostor druhého patra nabízí velké zkušebny, třetí patro je určeno zaměstnancům divadla a nejrůznější zázemí tu mají i zvukaři, osvětlovači a tlumočníci.

mailTrutnov

náměstí Republiky 999, Trutnov, 541 01

Telefon:+420 499 300 999
GSM:+420 770 180 810
E-mail:info@uffo.cz
Web:www.uffo.czwww.facebook.com/uffo.cz

Informace o trase

 
load