Kino Vlast – Janské Lázně

Kino Vlast se nachází přímo na náměstí Svobody v Janských Lázních, čelem k lázeňské kolonádě, v budově městského úřadu.

Modernizace hlediště v multifunkčním sále městského kina přinesla 228 moderních kino-křesel, která splňují všechny současné, obecně platné bezpečnostní a požární normy. Kinosál má nyní kapacitu 12 řad po devatenácti pohodlných, celočalouněných místech.

Kino Vlast v Janských Lázních prošlo v první polovině srpna 2020 digitalizací podle světové certifikace DCI, aby odpovídalo veškerým současným požadavkům.
S původními promítačkami na pětatřicetimilimetrové filmové pásy zmizel i monofonní zvuk, který v sále nahradil sedmikanálový formát Dolby Surround 7.1.

Na novém plátně si diváci mohou 2D projekce vychutnat v rozlišení 2K, které dvakrát převyšuje možnosti disků blu-ray, případně HDTV. Stejný standard u nás už splňuje většina sálů v multiplexech, k nimž se také jednosálová kina po digitalizaci přibližují nabídkou premiérových filmů. Ta byla dříve právě výsadou multikin, z nichž víceméně opotřebované distribuční kopie putovaly po několika týdnech do menších kin po celé republice.
Na dřívější šrámy v obraze, který je nyní na plátně ostrý a do detailu prokreslený, mohou diváci v Kině Vlast jednou provždy zapomenout, sedmikanálový zvuk je v sále obklopí a vtáhne do děje.