Obec se nachází na severozápadě Lužických hor uprostřed Šluknovského výběžku, v těsné blízkosti západního okraje Rumburku.

Ve středověku zde vedla tzv. "solná stezka" - obchodní cesta od Baltu na jih. V době, kdy zde vládli páni z Berku, se Karel IV. dohodl, že toto území nikdy nebude prodáno Míšeňskému království. V roce 1633 byly Staré Křečany zplundrovány Švédy a Sasy a nově obec vznikla v roce 1686.

Kostel sv. Jana Nepomuckého byl postaven v letech 1736 - 1741 v pozdně barokním stylu. Raritní je tzv. chlebová klenba, kterou mají pouze 4 kostely v republice. U kostela je fara s mansardovou střechou.

V obci se nachází několik roubených chalup ze 17. - 18. století, které jsou dnes chráněnou kulturní památkou. Obec je jako stvořená pro výlety do Národního Parku České Švýcarsko, kde se nachází množství zajímavých míst a přírodních památek.

Staré Křečany

Staré Křečany, 407 61