Jiřetín pod Bukovou

Obec Jiřetín pod Bukovou leží 3 km severozápadně od Tanvaldu. Nachází se na východním úpatí Bukové hory. Sousedí s obcemi Antonínov, Horní a Dolní Maxov, Lučany n.N. a Smržovkou.

V 17. století byly na tomto území zakládány horské obce. Historie obce Jiřetín pod Bukovou je stará více než 300 let, přesný rok založení obce se však nepodařilo zjistit. Předpokládá se, že byla založena současně s Albrechticemi, tedy v roce 1670. První obyvatelé se živili prací v lesích, pěstováním skotu i sklářskou výrobou. Později obec proslula především výrobou dřevěných hraček a piánové mechaniky.

Jiřetín pod Bukovou leží v těsné blízkosti Jizerských hor, takže nabízí široké možnosti zimních i letních sportů a turistiky.

mailJiřetín pod Bukovou

Jiřetín od Bukovou 103, Jiřetín pod Bukovou, 468 43