Autokemp Hamr na Jezeře

Autokemp Hamr na Jezeře poskytuje ubytování v krásném klidném prostředí borového lesa, poblíž Hamerského jezera v regionu Máchův kraj.

Autokemp Hamr na Jezeře - ubytování, stravování:

Lesní Autokemp Hamr na Jezeře se nachází poblíž Hamerského jezera (56 ha) v krásném a  klidném prostředí borového lesa. Sociální zařízení s teplou vodou v místě je samozřejmostí.

Hamerské jezero je od autokempu vzdáleno necelých 100 metrů a návštěvníci si mohou během letních dnů užívat vodní aktivity v čisté a průzračné vodě nebo relaxovat na písečné pláži, která je dlouhá téměř 300 metrů. Čistá voda v jezeře je udržována přirozeně, bez přítomnosti jakékoliv  chemie, pouze díky přírodním nedalekým prameništím s přirozenou regulací přítoku a odtokových poměrů. Díky tomu nevykazuje v letních měsících přítomnost tolika obávaných sinic.

Autokemp Hamr na Jezeře - aktivity:

Hamr na Jezeře vám nabízí ideální klidnou rodinnou dovolenou s možností koupání, vodních sportů, turistiky a cykloturistiky, rybaření, houbaření či horolezectví v Děvínském revíru.

V okolí kempu je možné navštívit řadu volně přístupných kulturních a přírodních památek. Za pozornost stojí zřícenina hradu Děvín či skalního hradu Stohánek, který byl sídlem zbojníků a poustevníků), dále Skalní divadlo (se Schwardswaldskou kamennou bránou - malou sestrou Pravčické brány), přírodní Chrastenský vodopád, Schachstain (ukázka dobývání železné rudy v Hamru se zachovalou původní šachtou), Malý a Velký Jelení vrch s úchvatným rozhledem do okolí, rašeliniště Černý rybník se spoustou chráněných rostlin a živočichů, vrch Stříbrník se šestibokými čedičovými hranoly, Široký kámen a další.

V okolí Hamru na Jezeře byl vybudován modrý turistický naučný okruh, spojující všechny přírodní památky v okolí. V sousední Stráži pod Ralskem je možno vyzkoušet vodní lyžování na závěsném vleku..

mailHamr na Jezeře

Školní ul., Hamr na Jezeře, 471 28