Vyhlídková věž s krásným výhledem na město Liberec.

Budova byla postavena podle projektu norimberského architekta Jakoba Schmeissnera libereckým stavitelem Adolfem Hornem v letech 1900 - 1901 a nese zajímavé znaky romantismu i secese. Dnešní Kulturní centrum Lidové sady (dříve PKO) patří mezi tradiční kulturní zařízení města, kde se pravidelně konají koncerty, taneční kurzy, festivaly, slavnosti, výstavy a společenské plesy. K objektu patří rozsáhlá zahrada a veřejnosti přístupná věž budovy nabízí zajímavý pohled na město i nedaleké hřebeny Jizerských hor. V letním období za příznivého počasí je pro nejmenší návštěvníky připraven tzv. "Dětský koutek" s množstvím různých zábavných atrakcí, který najdete přímo naproti budově Lidových sadů.

Věž - 32 metrů vysoká dominanta památkového objektu Lidových sadů v Liberci má 155 schodů.

mailLiberec

Lidové sady 1 / 425, Liberec, 460 01