Moštovna Lažany, výrobna nápojů, spol. s r. o.

Mošty, nektary a nápoje bez konzervačních látek a jiných přísad
  • Moštovna Lažany byla postavena uprostřed rozsáhlých sadů jabloní a drobného ovoce na okraji Českého ráje v roce 1965. Na jejím vybudování měli zájem hlavně pěstitelé z okolních obcí na Turnovsku. Moštovna zpracovává jablka od zahrádkářů a velkopěstitelů z regionu. Při výrobě i zpracování se využívají bohaté, více než čtyřicetileté zkušenosti s tradiční výrobou moštů. Všechny nápoje jsou vyráběny přírodní cestou bez použití konzervačních látek a chemických přísad.
  • V současné době se zde vyrábí více jak 30 druhů kvalitních moštů (včetně BIO moštů), šťáv, ovocných nektarů a nápojů. Po vylisování ovoce je šťáva pečlivě zpracována a po šetrné pasterizaci ihned stočena do lahví. Díky tomuto dokonalému a citlivému způsobu zpracování a konzervaci si tak uchovává svoji přirozenou hodnotu, chuť i výrazné aroma. Skleněná láhev je tím nejlepším obalem, ze kterého nejlépe vychutnáte originální a osvěžující chuť moštu.
  • Hlavním programem moštovny je zpracování ovoce od pěstitelů z Českého ráje. Podstatnou část výroby tvoří Jablečný mošt, Jablečný mošt s vlákninou, Hruškový mošt, Mrkev s jablkem, Červená řepa s jablkem, Lisovaná višeň, Černý rybíz lisovaný a Vinný mošt. Dále vyrábíme v současné době velice žádané BIO mošty - BIO Jablečný, BIO Jablečný s dužinou a BIO Hruškový s dužinou. Sortiment je obohacen o kvalitní nektary a nápoje vyráběné z přírodních koncentrátů - Modrý Portugal, Jahoda, Meruňka, Pomeranč-jablko, Zahradní směs, Černý rybíz, Višeň, Bylinný nápoj z květu černého bezu, Malina, Brusinka, švestka.
  • Moštovna Lažany je držitelem ocenění Výrobek roku 2005 v Libereckém kraji za Jablečný mošt a Výrobek roku 2006 v Libereckém kraji za Rybízový nápoj, totéž bylo zopakováno v letech 2007 za Višňový nápoj, 2008 za Jablečný mošt s vlákninou, 2009 za Vinný mošt, 2011 za Červenou řepu s jablkem, 2012 za Hruškový mošt, v roce 2013 za Brusinku a v roce 2018 za 100% jablečnou šťávu s mátou.

• V roce 2019 se moštovna stala vítězem v ocenění „Regionální potravina Libereckého kraje“ s BIO jablečným moštem s dužninou.

• Navštívit nás můžete také na našem Facebookovém profilu: Moštovna Lažany a na webu: www.mostovna-lazany.cz

• Mošt můžete zakoupit v řadě obchodů v regionu nebo přímo v podnikové prodejně:

Moštovna Lažany
    Lažany 71