Karel Sobotka - skleněné figurky

Výroba skleněných foukaných figurek na starém benzinovém hořáku. Po telefonické dohodě je možná exkurze v sklářské dílně. Zájemci si mohou vyzkoušet práci u hořáku a foukání.

Karel Sobotka pracuje se sklem již od mládí. Vyučil se v podniku Železnobrodské sklo, kde byl od roku 1976 také zaměstnán. Touto výrobou se zabývá již přes 30 let. Sklo přetavené do figurek zvířat a mnoha dalších dekorativních podob dodává do specializovaných prodejen v celé České republice. V Českém ráji jeho foukané figurky prodávají na několika místech, vesměs spojených s turistickým ruchem. Karel Sobotka svůj um také předvádí na různých řemeslnických akcích. Je členem hospodářské komory ČR, členem cechu sklářských a bižuterních výrobců Jablonecka. Je mu propůjčena chráněná známka "Český výrobek" a chráněná známka "Regionální produkt Český ráj".

Karel Sobotka v Toulavé kameře.

mailŽelezný Brod

Těpeře 64, Železný Brod, 468 22