Obec Chocnějovice leží zhruba 6 km severně od Mnichova Hradiště ve směru na Český Dub.

Chocnějovice vznikly na místě, kde původně bylo staré zemanské sídlo s tvrzí. Roku 1696 zde byl vybudován panský dvůr. Na hřbitově za vsí se nachází raně gotický kostel sv. Havla z konce 13. století. V 18. století byl přestavěn do barokního stylu. Dominantou kostela je hranolová bedněná věž.

Okolí obce je protkáno řadou cyklistických stezek, které vedou do Českého ráje. V přilehlé části Českého ráje najdeme množství přírodních i historických památek. V blízkosti se nachází hrad Valečov, Drábské světničky, Příhrazské skály a sopečná vyvřelina Káčov. Směrem na severozápad je atraktivní, ale turisty nepříliš objevená oblast Ralska.

mailChocnějovice

Chocnějovice 43, Mohelnice nad Jizerou, 294 13