Městské divadlo Železný Brod

V městském divadle se každoročně odehraje množství divadelních představení a koncertů.

Divadlo se nachází v prvním poschodí budovy radnice. Jeho kapacita je 302 míst.

Divadlo bylo vybudováno spolu se stavbou nové radnice v roce 1890. O dva roky později jeviště slavnostně otevřel Divadelní ochotnický spolek Tyl ze Železného Brodu hrou "Probuzenci".

Oponu pro městské divadlo namaloval v roce 1923 malíř Vlastimil Rada společně s Václavem Rabasem, tato se nyní nachází v městské galerii Vl. Rady. Současnou oponu namaloval v roce 1980 sochař Miroslav Hracha.

Divadlo využívají jak zájezdové scény, tak místní ochotnické spolky DS Tyl Železný Brod a Studio Hamlet.

Provozování a správa divadla, stejně jako spolupráce s divadelními ochotnickými spolky, spadá do kompetence Informačního a kulturního střediska Železný Brod.

V průběhu let prošlo divadlo řadou přestaveb a rekonstrukcí, z nichž největší byla provedena v roce 1996.

mailŽelezný Brod

nám. 3. května 1, Železný Brod, 468 22