Penzion U Krejzů

Penzion u Krejzů se nachází v obci Dolní Poustevna ve Šluknovském výběžku, který leží mezi turistickými regiony České Švýcarsko, Lužické hory a poloha obce zároveň nabízí možnost k návštěvě turistických cílů v Sasku na německé straně hranice.

Penzion u Krejzů – ubytování:

Penzion nabízí celkem 5 pokojů s celkovou kapacitou 15 lůžek + 1 přistýlka. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a televizí.

Penzion u Krejzů – stravování:

Součástí penzionu je restaurace, pivnice a letní terasa, které nabízejí příjemné posezení a vynikající kuchyní.

Penzion u Krejzů – okolí:

Zde je pouze několik tipů k výletům na české straně v okruhu cca 20 kilometrů, které jsou ideální pro pěší turistiku, cestu na kole nebo autem.
ŠLUKNOV A JEHO OKOLÍ  - ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Janovka – Hrazený (608 m n.m.) nejvyšší vrchol Šluknovského výběžku (skutečně ohrazen čedičovým valem), vyhlídka Volský kámen (možno vidět Ještěd). Výhled na stolové hory podél Labe v Německu.
Velký Šenov – kostel sv. Bartoloměje, koupaliště.
Šluknov – Šluknovský zámek (městské infocentrum, prodej turistických a upomínkových přemětů, publikací, výstavy, kavárna, veřejný Internet, na začátku prázdnin Zámecké slavnosti), kostel sv. Václava. Na náměstí protireformační sloup a kašna, secesní budova Domu kultury. Karlovo údolí s torzem lázní, Čítkův mlýn.
Vlčí hora – rozhledna, čajovna, restaurace Vlčárna.
Brtníky – Štermberk, Křtitelnice, Křtící kámen, Pruský tábor, Brtnický hrádek, Písečná brána, pramen Mandavy, v zimě jeden z výchozích bodů k ledopádům.
Kyjovské údolí – přehrada, koupání, Jeskyně víl, Vinný sklep, Turistický most, Zadní Doubice.
Tokáň – srubové stavby hraběte Kinského a skalní věže a údolí Českého Švýcarska
Krásná Lípa – Expozice Národního parku Českosaské Švýcarsko , na konci prázdnin sraz motorek Čechie-Böhmerland, každoroční soutěže v dřevosochání.
Jetřichovice – srdce Národního parku Českosaské Švýcarsko (Pravčická brána, Ferdinandovy soutěska a skalní vyhlídky).
LUŽICKÉ HORY
Rumburk – město s 11 tisíci obyvateli, koupaliště, krytý bazén, rozhledna Dymník, kapucínský klášter.
Mikulášovice – rozhledna Tanečnice, v blízkosti též německá rozhledna v Hinterhermsdorfu.
Lobendava – kostel Navštívení Panny Marie, Anenský vrch s kostelíkem a křížovou cestou, Vrch Jáchym s kostelíkem, Vlčí prameny.
Jiřetín pod Jedlovou – zřícenina hradu Tolštejn ,  rozhledna Na Jedlové, ski areál s nabídkou i letních adrenalinových sportů (koloběžky, lanový park, sjezdové káry atd.)
Horní Podluží – ski areál
SASKO BRD – cca do vzdálenosti 40 km