Vyhledávání

Liberecké atrakce v kombinované zlevněné online vstupence

Rok 2023 je pro Liberecký kraj rokem velkých novinek. Jednou z těch největších je takzvaný eLpass – zvýhodněná vstupenka do příspěvkových organizací.

Projekt vznikl pod záštitou ZOO Liberec a doplňují jej ostatní organizace. Konkrétně Botanická zahrada Liberec, Muzeum Českého ráje v Turnově, Oblastní galerie Liberec, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a Severočeské muzeum v Liberci.

A proč si vybrat Liberec a jeho příspěvkové organizace pro váš další výlet? Protože tady se nudit nebudete! Liberecká zoo je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Její začátky sahají až k roku 1904. Na prohlídkové trase, která měří přibližně 2 km, lze pozorovat více než 160 druhů zvířat. Botanická zahrada Liberec má zase nejpestřejší sbírky exotických rostlin. Doménami zahrady jsou sbírky orchidejí, kapradin, broméliovitých rostlin a masožravých rostlin.

Nádhera a pestrost drahých kamenů, ale také muzeum plné zábavy, akce i poučení – to je Muzeum Českého ráje v Turnově. Muzeum v Turnově vám ukáže bohaté sbírky z archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění či horolezectví. Oblastní galerie Liberec letos oslaví 70 let od svého založení. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku čtyř stálých expozic evropského a českého umění. Významné výročí slaví také Severočeské muzeum v Liberci. Je tomu totiž už 150 let, co bylo prvně otevřeno. Mezi lety 2018 a 2020 pak prošlo nákladnou rekonstrukcí. Aktuálně zde naleznete nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea. A nezapomeňme ani na Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě, které sídlí v bývalém augustiniánském klášteře. Areál nabízí přírodní a historické expozice, knihařskou dílnu, kovářskou expozici, interiér chalupy Vladimíra Menšíka a těžbu uranu na Českolipsku.

Zájemci o vstupenku mají na výběr ze dvou základních variant: eLpass GRANDE a eLpass MINI. eLpass GRANDE zahrnuje vstup do všech již zmíněných příspěvkových organizací, a to za 440 Kč. Nákupem této vstupenky, tak ušetříte 230 Kč. Zlevněný eLpass GRANDE je za cenu 220 Kč a zakoupit si jej mohou děti 3-15 let, studenti s platným průkazem, senioři 65+ a ZTP. Sleva této vstupenky je 220 Kč. eLpass MINI je vždy sestaven ze vstupenky do ZOO Liberec + 1 organizace. Návštěvníci mají navíc opět možnost zvolit si základní či zlevněnou variantu.

Nákup eLpassu probíhá přes web elpass.cz, kdy po zaplacení zájemce obdrží QR kód, kterým se prokáže u pokladen daných organizací. Platnost eLpassu GRANDE je 14 dní od zakoupení, eLpassu MINI 30 dní. Máte tedy spoustu času si v klidu všechny atrakce projít a užít si každou z nich.


Informace o trase

 
load