Vyhledávání

Kulturní a sportovní květen v Liberci

Počasí nám začíná přát a se slunnými dny přichází i velké množství akcí. Jenom v samotném Liberci se jich bude v květnu konat nespočet, navštivte aspoň některé z nich s námi!

҉    První akcí, na kterou vás pozveme je již tradičně v Liberci etablovaná PechaKucha Night. Jedná se o desátou akci v této sérii, tentokrát na téma Sedm dekád techniky. Tato akce je uspořádána ve spolupráci s Technickou Univerzitou v Liberci v rámci oslav 70. let fakulty strojní. Těšit se můžete na rozmanité a úderné přednášky z řad akademiků, absolventů a odborníků. Desátá PechaKucha Night se uskuteční na půdě samotné univerzity již 11. 5. 2023.

҉    Pokud chcete vyzkoušet více sportovní zážitek, můžete se přihlásit na NN Night Run, který se poběží 13. května. Již tradiční běžecká událost se uskuteční v Liberci, v areálu Vesec a vybrat si můžete z pestré nabídky běhů i pro rekreační běžce, včetně dětského závodu. Součástí programu je i AVON charitativní běh v délce 5 km na podporu žen s bojem proti rakovině prsu.

҉    13. května si na své přijdou ale i technicky založení jedinci, jelikož se v Liberci v tento den bude konat jedna z největších konferencí v Československu zaměřená na kryptoměny – Cryptobyte 2023. Tuto konferenci bude opět hostit Technická Univerzita v Liberci a na budově G se můžete těšit na nejznámější jména z Československého kryptosvěta jako například na youtubera Jakuba Vejmolu, alias Kicoma z Bitcoinového kanálu nebo analytika a ekonoma Josefa Tětka a mnoho dalších.

҉    O týden později 19. 5. se uskuteční Muzejní noc pod Ještědem. Muzea a galerie se opět otevřou zdarma veřejnosti a návštěvníci se mezi nimi budou moci přemisťovat kyvadlovou dopravou, která bude zařízena historickými autobusy a také bezplatně. Letošní ročník nese jméno „Svět v pohybu“ a pestrý program bude připraven jak pro děti, tak pro dospělé. Muzejní noc je skvělou možností, jak navštívit více muzeí a galerií v jeden den a prozkoumat jejich aktuální, ale i stálé expozice, které na vás čekají.

҉    Ve stejný den se budou konat ve Frýdlantu také Valdštejnské slavnosti, které potrvají až do neděle 21. 5. Součástí slavností je bohatý doprovodný program, který se odehraje po celém městě na různých místech. Čeká na vás tradiční tržnice, v městském parku bude vojenské ležení a lazaret a samotná zinscenovaná bitva proběhne nad Frýdlantem na louce poblíž městské nemocnice. Čeká na vás ale také i alchymistická dílna anebo komentované prohlídky v kostele Nalezení sv. Kříže.

҉    V neděli 21. 5. máme přichystaný program i pro naše nejmenší. Další ročník akce „S rodinou do Vesce“ se uskuteční od 10:00 do 18:00 a čeká na vás den plný zábavy, hudby a atrakcí především pro děti, ale i rodiče. Představí se zde sportovní kluby nebo zájmové kroužky, které by mohli vaše děti zaujmout. Všechny sportovní disciplíny si budou moci děti sami vyzkoušet pod odborným dohledem. Třeba i vaše dítě zde nalezne svůj budoucí koníček od kterého ho nebudete moci odtrhnout

҉    Akci, kterou byste ale určitě neměli minout je Liberecký Majáles. Kombinace dobré nálady a hudby je už tradičně spjata se studentskými oslavami příchodu máje, z toho také jméno tohoto festivalu, Majáles. Na festivalu vystoupí liberecké ikony jako Paulie Garand nebo Jakub Děkan, ale těšit se můžete i na kapelu UDG nebo hudebníka a stand-up komika VOJTAANA. Vezměte své kamarády a vyrazte na tuto oslavu pěkného počasí, příchodu máje a nalaďte se tak na prosluněné léto, které už klepe na dveře. Liberecký Majáles se koná 26.-27. Máje.

Pokud vám tyto všechny akce nestačí, určitě se podívejte na další na našich sociálních sítích, kde nás najdete jako REGION LIBEREC, na Facebooku (REGION LIBEREC), Instagramu (@regionliberec) nebo webových stránkách www.liberecky-kraj.cz.
Liberec

Informace o trase

 
load