Vyhledávání

Velikonoce v Křišťálovém údolí

Už o víkendu 1. - 2. dubna láká Křišťálové údolí návštěvníky do otevřených sklářských hutí, šperkařských provozů, ale i muzeí a tvořivých dílen.

Uvidíte a na vlastní kůži zažijete výrobu skla, šperků a velikonočních ozdob na různých místech Libereckého a nově i Středočeského kraje.

Čeká vás výjimečná příležitost pozorovat mistry řemesla při jejich práci. Vydejte se například na Jablonecko, vytvořit si křišťálový závěs do okna nebo foukané velikonoční skleněné figurky, na Novoborsko do sklářského muzea, do Českého ráje za tvořivými dílnami pro děti, nebo do Železného Brodu na výstavu celostátní soutěž Studentský design 2023.

"To, že můžou lidé vidět sklo přímo při jeho vzniku a sledovat tvůrce při výrobě, je zcela unikátní. Zachování tradičního řemesla a jeho přiblížení lidem je pro nás v kraji velmi důležité," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Předzvěst velikonočních svátků má i svou vlastní, speciální soutěž. Zapojit se do ní může každý, kdo se Velikonoc v Křišťálovém údolí zúčastní. Na návštěvníky čekají křehké a blyštivé ceny, lákavá je ale především hlavní výhra. Je to nádherné, složitě broušené skleněné vejce z dílny BYSTRO DESIGN v Kamenickém Šenově. Loni získal šťastný výherce originální vejce ve zlaté barvě, letos ho čeká jarně zelené.

Nenechte si ujít křišťálové svátky jara v Křišťálovém údolí! Bližší podrobnosti o konkrétních zpřístupněných provozech, ale i řadě dalších plánovaných akcí spojených se sklářským a šperkařským umem najdete na webových stránkách www.crystalvalley.cz, na facebookovém profilu Visit Crystal Valley a také ve facebookové události Velikonoce v Křišťálovém údolí.


Navštivte Crystal Valley

Informace o trase

 
load