Podzim v Libereckém kraji

Nevyzpytatelné počasí, které s sebou podzim nese, nemusí hned znamenat konec turistické sezóny, ba naopak. Jak praví známé norské pořekadlo „není špatné počasí, jen špatné oblečení“. Liberecký kraj nabízí mnoho aktivit, ať je venku deštivo nebo krásné slunečné odpoledne. Pojďme si v následujících řádcích ukázat pár tipů, kam vyrazit s rodinou a dětmi v tomto pestrobarevném období.

Při chladném a deštivém počasí se nabízí jako ideální varianta zábavní areály v samém srdci Liberce. IQ Landia, hravé rodinné středisko, které ve čtyřech patrech nabízí interaktivní exponáty, díky kterým si nejen děti, ale i dospělí mohou pomocí her a experimentů procvičit své logické myšlení a užít si zábavné rodinné odpoledne. Hned vedle přes silnici se nachází Centrum Babylon Liberec - kongresový, hotelový ale pro nás hlavně důležitý zábavní komplex, který je velkým lákadlem zejména zdejším aquaparkem se čtyřmi tobogány, vodními skluzavkami a mnoha dalšími atrakcemi. Dále se v nákupním středisku Plaza na Šaldově náměstí nachází jediný krytý Dinopark v České republice, který je v provozu od roku 2012. Nainstalováno je zde přes 70 prehistorických modelů dinosaurů. Hlavnímlákadlem Dinoparku je ztvárnění historie Země z doby před 65 miliony lety nazývaná jako Tunel času. Dále se zde nachází paleontologické hřiště, robotický model Tyrannosaura Rexe a 4D kino.

Pokud počasí dovolí, vydat se můžete se svými ratolestmi například do Harrachova. Harrachov nabízí řadu atrakcí a zážitků nejen pro děti. Bobová dráha Happy World je jedinečná svým horským jezírkem, kolem kterého každý jezdec projede v poslední zatáčce bobové dráhy. Dále se zde nachází lanový Monkey Park, kde se mohou děti vydovádět na 29 překážkách. Vstup do lanového parku je omezen výškou 140 cm, ale nezoufejte, lanový park myslel i na ty nejmenší a nechal zřídit méně náročné a bezplatné lanové hřiště. Dále se svými dětmi můžete vydat na známé Mumlavské vodopády. Zhruba v polovině cesty po modré stezce byla postavena speciálně pro děti naučná Liščí stezka. Součástí stezky je 8 stanovišť, na kterých se děti dozví zajímavé informace o liškách, a zároveň u toho musí překonat jednu z hravých liščích překážek. Celé odpoledne můžete tak strávit poklidnou procházkou v podzimem zbarvené přírodě a nadýchat se čerstvého vzduchu. I když se poblíž vodopádů nachází bistro, rozhodně si nezapomeňte s sebou do batůžku přibalit pořádnou svačinu. A pokud chcete svým dětem dopřát trochu pohybu, můžete se lanovkou vydat na Čertovu horu a zpět dolů sjet na zapůjčených koloběžkách.

Další skvělé tipy, kam vyrazit s rodinou naleznete na hlavních stránkách Regionu Liberec. Nezapomeňte nás sledovat na facebookovém profilu, kde se můžete nejenom dozvědět další tipy a zajímavosti o Libereckém kraji, ale hlavně se můžete do komentářů podělit s ostatními o vlastní rady a zkušenosti, kam vyrazit na zábavné rodinné odpoledne.

Liberec