Vzdělávací středisko s ubytováním - FD ČVUT Zámecká sýpka

Turistická ubytovna Zámecká sýpka nabízí ubytování ve zrekonstruované zámecké sýpce, ve městě Děčín, které leží na okraji turistického regionu České Švýcarsko. Ubytovna leží na městské vyhlídkové trase od děčínského zámku k historickému jádru města Děčína.

Turistická ubytovna Zámecká sýpka - ubytování:

K dispozici jsou tří a čtyřlůžkové pokoje, převážně v buňkách, které obsahují 1-3 pokoje se společným sociálním zařízením a kuchyní, která je vybavena mikrovlnou troubou, ledničkou a dvouvařičem. Ve všech pokojích je možnost připojení k páteřní síti CESNET.

Schéma pokojů:

Turistická ubytovna Zámecká sýpka - další služby:

K dispozici je velmi bezpečné parkování a úschovna kol. Vzdělávací středisko je také specializováno na semináře a školení. K dispozici je kompletní vybavení pro školení:
data projektor
digitální obrazovka
flip chard
DVD
počítače
televize a další.

Turistická ubytovna Zámecká sýpka – okolí:

V blízkosti je dostatek restauračních zařízení, bank a plavecký areál. Poloha tohoto objektu je velmi vhodná jako výchozí bod pro turistické výlety do okolí Děčína a to jak pěšky, tak i na kole nebo veřejnými dopravními prostředky a to v rámci příhraniční dopravy za zlevněné jízdné. K nejznámějším turistickým cílům patří oblast Tiských stěn, Děčínského Sněžníku, Bukové hory, Národního parku České Švýcarsko /Hřensko, Jetřichovické stěny/, Benešova nad Ploučnicí /zámek/, České Kamenice / Poutní kaple Panny Marie/, skanzen v Zubrnicích, Jiřetín pod Jedlovou se zříceninou hradu Tolštejna a dalších. Nelze ani opominout možnost výletů do příhraniční části Saského Švýcarska, Pirny, Drážďan a Königstein. Přímo ve městě Děčín je možné navštívit zámek a v něm umístěné expozice, Oblastní muzeum s trvalou expozicí lodní dopravy a zoologickou zahradu na Pastýřské stěně. Za shlédnutí rovněž stojí některý z barokních kostelů a budova synagogy.

mailDěčín

Nároží 6 / 1265, Děčín 1, 405 01