Vyhledávání

Na prázdniny do Libereckého kraje!

Před chvílí jsme oslavovali Silvestr, Vánoce, Velikonoce… no a teď už tu máme letní prázdniny! Období na které se bezesporu nejvíce těší ti ještě školou povinní. A pokud přemýšlíte, jak jim ty prázdniny udělat zase o krok hezčí, tak čtete správně. Dnes jsme se totiž rozhodli vám ukázat, kde se dají takové volné letní dny strávit s celou rodinou.

Liberecké Centrum Babylon je obří továrnou na zábavu, kde s radostí dokážete strávit i celý den. V lunaparku najdeme houpačky, kolotoče, autodrom nebo i takového divokého býka. Průlet mimozemskými světy zažijeme zase ve 4D kině a bloudění si vychutnáme v zrcadlovém labyrintu se strašidly a optickými klamy. Kromě zážitků na suchu ale můžeme zažít i ty vodní. Mimo oblíbených vodních atrakcí nás aquapark zajisté překvapí originálním interiérem vyzdobeným ve stylu steampunku. No a po dovádění na tobogánech a skluzavkách můžeme načerpat energii v saunovém světě.

Pokud chcete svým ratolestem nabídnout zážitek i poznání, vezměte je do jednoho z našich dětských muzeí. Máte-li doma lego nadšence určitě nevynechejte návštěvu Muzea stavebnice LEGO ve Špindlerově Mlýně. Malé slečny zase dozajisté zaujme Muzeum panenek a medvídků v Rovensku pod Troskami, který povyšuje fenomén panenky nad pouhou hračku. Toto dokladuje i zcela nově otevřený exkluzivní výstavní prostor. Zde je expozice rozdělena na několik scenérií. Dominující je zákoutí Fantazie od protinožců australské výtvarnice Seleny Saxton, Jak se rodí princezny, Jak se rodí rockeři a Česká nej s nejluxusnějším dětským kočárkem zlaceným čtrnáctikarátovým plátkovým zlatem vyrobeným v Česku.

No jo, ale co když je venku opravdu pěkně, a vy tak nechcete trávit den někde vevnitř, ale raději hledáte pořádné letní dobrodružství? ZOO je sázka na jistotu! Už jste slyšeli o českém Doksylandu? Možná vám trochu pomůžeme, když řekneme, že jej jiní znají pod názvem Zoopark Doksy. Děti se zde mohou projet na ponících nebo ochočených velbloudech, krmit kontaktní zvířátka, svézt se na historickém kolotoči nebo využít nafukovací atrakce.

Skvělým tipem jsou také dětské naučné stezky. V Libereckém kraji jich je hned několik, za zmínku ale stojí třeba Meixnerova pohybová stezka propojující Horní a Dolní Prysk. Stezka byla pojmenována podle Franze Meixnera, místního znalce, učitele a kronikáře. Na trase se nachází celkem 11 zastavení s cvičebními a herními prvky v celkové délce dvou kilometrů. Nemůžeme nezmínit ani naučnou stezku Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku. Společně s Fifinkou, Bobíkem, Myšpulínem a Pinďou se vydáme na výlet kolem komiksového rybníku Blaťáku, který je ve skutečnosti Máchovým jezerem. A když už se budeme pohybovat kolem všemi známého jezera, tedy pardon, rybníku, věděli jste, že i tady se nachází zcela originální aquapark? K dispozici jsou zde superrychlé skluzavky, bazén s masážní perličkovou lavicí, ale hlavně jedinečné nafukovací vodní atrakce od trampolín, přes vysoké ledovce až po vodní houpačky.


A aby se stoprocentně zabavili i rodiče, pojeďme letos vyzkoušet některou z našich bobových drah. Třeba v Krkonoších je jich hned několik, našimi oblíbenými jsou Happy World v Harrachově a ve Špindlerově Mlýně. Blízko Liberce zase doporučujeme navštívit bobovou dráhu Obří sud Javorník. Tyhle prázdniny totiž sázíme na pořádnou dávku adrenalinu a vítr ve vlasech.

Ať už si raději vyberete poklidnou dovolenou někde v přírodě anebo pěknou dávku zábavy, v Libereckém kraji vás nezklameme. Více tipů jak se tohle léto zabavit najdete také na našem turistickém portále www.liberecky-kraj.cz a také na našich sociálních sítích, kde jsme jako Region Liberec.


Špindlerův Mlýn

Informace o trase

 
load