Vyhledávání

Zima v regionu Liberec

Vysoká kvalita a široký výběr zimních sportů – to jsou důvody, proč se Liberecký kraj řadí mezi nejlepší destinace pro zimní dovolenou. A my nemůžeme jinak než souhlasit, neboť Jizerské hory, horský hřeben Ještědu, Lužické hory a Krkonoše nabízí perfektní podmínky pro sjezdové lyžování, běh na lyžích a jiné zimní adrenalinové sporty. Tak proč tu příležitost nevyužít?

Vysoká kvalita a široký výběr zimních sportů – to jsou důvody, proč se Liberecký kraj řadí mezi nejlepší destinace pro zimní dovolenou. A my nemůžeme jinak než souhlasit, neboť Jizerské hory, horský hřeben Ještědu, Lužické hory a Krkonoše nabízí perfektní podmínky pro sjezdové lyžování, běh na lyžích a jiné zimní adrenalinové sporty. Tak proč tu příležitost nevyužít?

A čím jiným začít než Skiareálem Ještěd – tím pravým místem pro aktivní trávení volného času. Středisko nabízí 4 lanové dráhy a 6 vleků, které nám zajistí bezpečnou a rychlou dopravu na vrcholek sjezdové tratě. Sjezdovky jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro zkušené a náročně lyžaře. Zábavu zde ale najdou i nelyžaři. Co takhle zkusit sáňkařskou dráhu? Vede od horní stanice lanovky Skalka až k tramvajové zastávce Horní Hanychov, což jí dělá 3 kilometry dlouhou. A jak nejlépe zavzpomínat na dětství než na pořádných sáňkách, kluzáku nebo lopatě? Každý tomu sice říkáme jinak, ale zážitek, ten budeme mít stejný!

A pro koho by snad zimní sešup z kopce nebyl dostatečným adrenalinem… slyšeli jste už o Ledové stěně v Liberci? Bývalý žulový lom v samotném centru města se během zimy přetváří na ideální tréninkový areál, který návštěvníkům nabízí velké množství různě náročných cest.

Od Ještědu se teď přesuneme ještě trochu více na Sever, a to do Bedřichova, kde na nás čeká slavná Jizerská magistrála. Všechny zimní běžkaře jistě potěší, že její běžecké stopy jsou pravidelně upravovány, a tak si všichni můžeme vychutnat jakoukoliv z celkem 170 kilometrů dlouhých drah.

Tím nejnavštěvovanějších regionem jsou ale bezesporu Krkonoše. Skialpinisté se mohou vydat na túry v okolí Špindlerova Mlýna, Pece pod Sněžkou anebo Rokytnice nad Jizerou. Čekají tady na nás skvělé a nenáročné trasy, které si můžeme užít i s dětmi.

Vychutnat si sníh a poznat okolí Špindlerova Mlýna lze ale i ze sedla sněžných skútrů. Stačí totiž přijít do některé z místních půjčoven, vyslechnout si důležitou instruktáž, bezpečně se ustrojit a můžeme vyjet! A věřte nám, že na tenhle nevšední zážitek budete vždycky vzpomínat.

A co teprve taková jízda na gumové nafukovací duši. Velmi oblíbená adrenalinová atrakce, ve speciálním sněhovém tobogánu, je nevšedním zážitkem pro jedince bez rozdílu věku. Někde vás vyveze speciální vlek a někde si to musíte vyšlápnout sami, abyste se mohli řítit klikatou dráhou dolů. Máte také možnost zažít jedinečnou atmosféru večerních jízd na osvětlené dráze. Snowtubingové areály jsou k dispozici například v Rokytnici nad Jizerou, na Benecku a také v Bedřichově.

Máchovo jezero v romantickém prostředí nedaleko hradu Bezděz nabízí v zimě za příznivých podmínek ideální možnosti bruslení na zamrzlém jezeře. Nezapomeňme ale, že by síla ledu k bezpečnému bruslení měla dosahovat 18 až 25 cm. Výhodou je, že Máchovo jezero snadno zamrzá díky všeobecně silným mrazům v Dokeské kotlině a málokdy bývá pokryté velkou vrstvou sněhu. Z hladiny se otevírají krásné pohledy na Bezděz, Borný i Kummerské pohoří lemující Dokeskou kotlinu na severu. Zvláštností je skalnatý ostrůvek Myšlín zdvihající se ze středu rybníka. Vodní plocha je více než 2 km dlouhá a díky členitým břehů je její obvod asi 7 km. Tak nasaďte brusle a pojďte se s námi pěkně sklouznout!

Zimní období nabízí nespočet možností, jak si ho pohodově užít, ať už si vybereme lyže, sáňky, brusle nebo třeba sněžnice. Tak si zabalte zimní výbavu, něco dobrého na zub a vyrazte za námi do Libereckého kraje. A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, kde jsme jako REGION LIBEREC, ať máte ty nejčerstvější informace o zimních střediscích, sněhových podmínkách a dalších tipech na zimní radovánky.

Liberec

Informace o trase

 
load