Vyhledávání

Léto už nám dávno skončilo a tak pomalu, ale jistě tu máme podzim. A i když jsme si poslední dny ještě mohli užívat posledního sluníčka, za chvilku tu máme období dešťů. A že u nás na Liberecku, to ten déšť má opravdu rád. V takové dny by jistě spousta z nás nejraději jen ležela v posteli s horkou čokoládou v ruce a sledovala oblíbený filmový maraton. My vám ale ukážeme, že i v takovém upršeném a studeném období pro vás máme spoustu tipů, kde se ohřát, když se počasí zrovna nevyvede!

Léto už nám dávno skončilo a tak pomalu, ale jistě tu máme podzim. A i když jsme si poslední dny ještě mohli užívat posledního sluníčka, za chvilku tu máme období dešťů. A že u nás na Liberecku, to ten déšť má opravdu rád. V takové dny by jistě spousta z nás nejraději jen ležela v posteli s horkou čokoládou v ruce a sledovala oblíbený filmový maraton. My vám ale ukážeme, že i v takovém upršeném a studeném období pro vás máme spoustu tipů, kde se ohřát, když se počasí zrovna nevyvede!

Jelikož je Liberec ideálním místem pro rodinnou dovolenou, nemůžeme vynechat zdejší svatou trojici-iQLandii, sousedící Centrum Babylon a DinoPark. IQLandia nabízí přes 400 interaktivních exponátů, které si děti mohou vyzkoušet. Jsou zde taktéž pravidelné programy, ať už v samotné iQLandii (například Hrající fontána, Ohnivé tornádo, Symfonie blesků), tak v iQPlanetáriu (Cesta časem, Úsvit kosmického věku, Kosmická odysea) i iQFablabu (Tvořivý workshop).

V prostorách Centra Babylon se nachází Aquapark, v rámci něhož se můžeme těšit na laser show pořádanou 3x denně; Lunapark, kde je možné si zahrát indoor adventure golf, projet se na řetízkovém kolotoči, svézt se na autodromu nebo si třeba zaskákat na trampolíně; nově otevřený Funpark určený pro aktivní zábavu dětí, kde si mohou procvičit a rozvinout pohybové dovednosti; nebo iQpark, který zpřístupňuje svět vědy a techniky.

Dinopark pak potěší všechny milovníky Jurského parku a jeho dávné historie. Celoročně otevřený krytý zábavní park, je možné nalézt ve 3 patrech nákupního centra Plaza. Malý průzkumníci mají možnost přiučit se zde něco o vývoji planety Země od Velkého třesku přes období vlády dinosaurů až do dnešních dnů.

Ani s dalším tipem nemusíme cestovat daleko. Abychom měli možnost navštívit typickou a vzácně dochovanou ukázku tradiční lidové architektury zavítáme do Pojizeří na Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, který je Národní kulturní památkou ČR. Jedná se o bývalou svobodnickou usedlost a rychtu postavenou v údolí řeky Jizery v roce 1716. Ve vnitřních prostorách statku se nacházejí pravidelně obměňované expozice zachycující život našich předků, jež jsou doplňované sezónními demonstracemi tkalcovských a předtkalcovských technik, spřádání lnu i vlny, ukázkou barvení látek a dalšími programy.

Pro praktický, ale stále zábavný zážitek se podíváme také do Zdislavy – sídla rodinné manufaktury Papyrea zaměřené na ruční výrobu papíru. Firma nabízí exkurze s vyprávěním o historii výroby, používaných materiálech (kterým je také třeba koňský trus) a zkrátka celkově o papíru. A kdo bude mít zájem, může se také zúčastnit skupinové kreativní dílny jak pro děti, tak pro dospělé.

A na závěr máme i něco pro nadšence umění! Vám doporučujeme navštívit Galerii Český ráj s obrazy pro každého, kde je možné si prohlédnout hodnotná díla známých mistrů i obrazy méně známých autorů; galerii Prostor 228 prezentující ceněné autory současné malířské scény nebo také jabloneckou městskou galerii MY zaměřenou na výstavy výtvarného umění spojené s regionální kulturní historií a místopisem.

Pro více tipů navštivte náš web www.liberecky-kraj.cz nebo se k nám připojte na sociálních sítích Facebook a Instagram pod jménem @regionliberec.

Liberec

Informace o trase

 
load