Vyhledávání

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM proběhne v Liberci ve dnech 10. až 15. května. V rozsáhlé mezinárodní a národní soutěži se v řadě kategorií představí ta nejlepší a nejnovější tvorba, která v současné světové animaci vzniká. Doprovodný filmový program se pak tematicky bude věnovat hlavně animovanému humoru, připomene řadu nejlepších tvůrců a filmů z různých období i zemí, k vidění budou i letošní krátké animované filmy nominované na Oscary.

V soutěži celovečerních animovaných filmů se představí 11 snímků z celého světa a jsou mezi nimi jak filmy prověřené již mnoha oceněními, tak i naprosté novinky. Soutěžit budou také krátké filmy a studentské práce. Animovaná tvorba se utká i v dalších kategoriích, kterými jsou videoklipy, abstraktní a nenarativní animace, VR filmy a počítačové hry. Široká prezentace současné české tvorby pak proběhne v rámci tradiční soutěže Český obzor.

Součástí doprovodného programu Anifilmu je oblíbený bohatý program pro děti, a to nejen v pro ně přímo určené sekci Animo.

V sekci Narozen v Liberci festival letos připomene osobnost Vlasty Buriana a jeho málo známou stopu ve filmu i animovaném, včetně jediného dabingového počinu jeho kariéry. Festival tímto připomíná výročí šedesáti let od smrti tohoto výjimečného libereckého rodáka.

Dílny animace jsou vyhledávané workshopy, kde si děti pod vedením lektorů mohou vytvořit animovaný film, popřípadě vyzkoušet práci zvukového mistra. Festival nabídne také prostor pro prezentaci a hraní soutěžních her a pro projekty virtuální reality, jež si diváci mohou vyzkoušet v Game zóně. Chybět nebudou ani výstavy, koncerty a loutkové divadlo.

Centrem festivalu bude opět liberecký zámek, kam by měly směřovat první kroky každého návštěvníka Anifilmu. Více najdete na www.anifilm.cz.

Liberec

Informace o trase

 
load