Vyhledávání

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub je pokračovatelem bohaté tradice ochotnického divadla v Podještědí. Její historie sahá do druhé poloviny 19. století.

O NÁS 

Po několikaleté přestávce jsme v roce 2002 navázali na činnost ochotnického souboru Eduard Vojan a v březnu 2003 debutovali úspěšnou humoreskou ze života podhorského lidu HUBIČKA, která vznikla na motivy povídky spisovatelky Karoliny Světlé.V nadcházející sezóně byla nastudována komedie Otty Zelenky KOŠILKA a o rok později veselohra DÍVČÍ VÁLKA Františka Ringo Čecha. Následovali komedie S TVOJÍ DCEROU NE! (2006), A JE TO V PYTLI! (2007), HOLKA ODJINUD (2008), AMANT (2009), NA SPRÁVNÉ ADRESE (2010), BEZ OBŘADU (2011), NATĚRAČ (2012), (NE)PRODEJNÉ MANŽELKY (2013), LÁSKY PODLE DEKAMERONU (2014), HARAŠENÍ VE VYŠŠÍ SPOLEČNOSTI (2015), KAŽDÉMU JEHO PSYCHOTERAPEUTA (2016), autorská pohádka O HLOUPÉM ČERTOVI (2016), JÁ JSEM TY, MILÁČKU! (2020) a S HLAVOU V OBLACÍCH (2022).

 

AKTUÁLNĚ

V současné době uvádíme a hostujeme s bombovou akční komedii o téměř dokonalém zločinu z per autorské dvojice Michaely Doleželové a Romana Vencla S HLAVOU V OBLACÍCH. Tři letušky a jeden pilot se rozhodnou vyřešit své finanční potíže malou, jednorázovou brigádou – bombovým útokem na soukromé letadlo jim neznámého zbohatlíka navíc na letišti v Petrohradu. Video ukázku na komedii S hlavou v oblacích si můžete prohlédnout na ZDE – TRAILER.

Termíny našich představení naleznete na uvedeném odkazu zde – TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ.

 

KDE NÁS NAJDETE

Domovskou scénu Divadelní společnosti Vojan z. s. naleznete v nově zrekonstruované budově České besedy v Českém Dubě, která v roce 2019 získala Cenu hejtmana v soutěži Stavba roku Libereckého kraje – Soutěž Karla Hubáčka. Reprezentativní prostory budovy nabízí nové moderní vybavení či bezbariérový přístup.

Pravidelně pořádáme zájezdová představení, a to nejen po domovském Libereckém kraji. Přehled měst a obcí, ve kterých naše společnost již hostovala, naleznete v interaktivní mapě na odkazu ZDE.

 

PODJEŠTĚDSKÉ DIVADELNÍ SLAVNOSTI

Od roku 2012 organizuje Divadelní společnost Vojan z. s. v sokolovně na Proseči pod Ještědem a od roku 2019 také v České besedě v Českém Dubě minifestival s názvem Podještědské divadelní slavnosti. Naše pozvání již mimo jiné přijali – Mojmír MADĚRIČ, Richard TESAŘÍK, Jan HOLÍK, Josef DVOŘÁK, Markéta HRUBEŠOVÁ, Miroslava PLEŠTILOVÁ, Pavel NOVÝ, Jan ČENSKÝ, Josef CARDA, Jana ŠVANDOVÁ, Rudolf HRUŠÍNSKÝ ml., Radim UZEL, Ivo ŠMOLDAS, Michaela DOLINOVÁ, Iva HÜTTNEROVÁ, David SUCHAŘÍPA, Josef Alois NÁHLOVSKÝ nebo Karel ŠÍP.

Program slavností je vždy koncipován tak, aby zaujal nejen dospělého, ale i dětského diváka. Představení na Proseči pod Ještědem navíc doplňuje oblíbený dětský soutěžní jarmark.

 

SLEDUJTE NÁS

WWW: https://www.ds-vojan.cz/

WWW: https://www.divadelnislavnosti.cz

Facebook: https://www.facebook.com/ds.vojan

Instagram: https://www.instagram.com/ds.vojan/

YouTube:  https://www.youtube.com/@vojanceskydub

 

KONTAKTY

https://www.divadelnislavnosti.cz/kontakt/


mailČeský Dub

Řídícího učitele Havla 20, Český Dub I, 463 43

GSM:+420 728 168 265
E-mail:janajohnova@seznam.cz
sarka.jodasova@gmail.com
Web:www.ds-vojan.czwww.divadelnislavnosti.cz

Informace o trase

 
load