Vyhledávání

Vyzkoušejte geocaching

Europe Direct Liberec připravil projekt, v rámci kterého chce využít oblíbenosti Libereckého kraje v turistické oblasti k popularizaci Evropských projektů široké veřejnosti pomocí netradičního a populárního komunikačního nástroje - geocachingu.
V rámci on-line kampaně veřejnost vybrala 10 zajímavých turistických projektů v kraji financovaných z prostředků Evropské unie. V blízkosti těchto turistických cílů byly schovány geocachingové schránky. V každé skryté schránce jsou uloženy informace o dalších 9 schránkách s informací, kde naleznou lidé přesné GPS souřadnice. 

Jednotlivé lokace najdete v přiloženém souboru. 

Projekt popularizuje nejzajímavějších projektů EU v oblasti turistického ruchu a kultury a památkové péče v Libereckém kraji, jak mezi studenty středních škol, tak také mezi turisty nejen z Libereckého kraje, ale z celé ČR a světa. Geocaching je oblíbená aktivita statisíců lidí z celé ČR a takto atraktivní a ucelený projekt 10 schránek může mnoho skupin, párů, rodin vylákat na sérii výletů po regionu. Zároveň se široká veřejnost dozví o zajímavých projektech financovaných z EU v kraji. V době, kdy jsme už „slepí“ a vlajky EU na deskách tolik nevnímáme je každý podobný netradičně komunikovaný projekt vidět.

 
load