Vyhledávání

Meixnerova pohybová stezka

Pohybová stezka byla pojmenována po místním kronikáři a učiteli. Jde o krátkou procházku pro děti i dospělé s herními a cvičebními prvky. Vede od Obecního úřadu obce Prysk přes altány na koupaliště a je dlouhá celkem 2 km.

Meixnerova pohybová stezka vznikla v roce 2018 a od té doby přilákala nejen dětské návštěvníky. Začíná u budovy Obecního úřadu v Dolním Prysku. Cesta je označena originálními dřevěnými ukazateli od místního řezbáře pana Jelínka. Co ukazatel, to malé mistrovské dílo. 

Od obecního úřadu se nejprve dojde k hřbitovu na kraji lesa a pak už začíná lesní dobrodružství. Po cestě je mnoho příležitostí vyzkoušet sílu a hbitost, zacvičit si na posilovacích strojích či si jen protáhnout tělo na některém cvičebním prvku. Všechny jsou originálním dílem místního tesaře. Po cestě máte možnost vylézt i na vyhlídková místa a pokochat se pohledem na kopce Lužických hor. Součástí stezky je plán lezeckých terénů. Chcete-li si odnést ještě větší zážitek, zkuste bosonohou variantu, tedy projít nedlouhou stezkou bez bot. 

Stezka končí v Horním Prysku nad koupalištěm na místě původního historického altánu (dnes zde stojí jeho replika) s výhledy na krásně zrekonstruovaný kostel sv. Petra a Pavla, do údolí zařízlou malebnou ves a opravený areál koupaliště. V areálu koupaliště najdete herní prvky pro děti, prolézačky, houpačky a hobití domečky. 

Prysk

Informace o trase

 
load