Vyhledávání

Za řemeslným zážitkem

Staňte se lovci řemesel a zážitků. Jedním z pokladů Libereckého kraje je tradice místních řemesel a mnoho z nich si můžete také vyzkoušet na vlastní kůži.

Ať se podíváte do jakékoliv oblasti kraje (Krkonoše, Český ráj, Jizerské hory, Lužické a Žitavské hory a Máchův kraj), nebudete vědět co dříve. Chcete se stát na chvíli kovářem, sklářem nebo třeba včelařem? Kde si vyrobíte svůj vlastní skleněný půllitr, bylinkové máslo, ruční papír, vánoční ozdoby nebo dřevěné hračky? Tyto a další tipy najdete v novém letáku „Za řemeslnými zážitky do Libereckého kraje“, který je k dispozici na informačních centrech v kraji a k dostání je i na veletrzích cestovního ruchu.

V letáku je více než 30 regionálních výrobců, kteří pro své návštěvníky připravili workshopy, kurzy nebo jen prostě otevřeli provozovny, aby návštěvníkům přiblížili dané řemeslo. Smyslem projektu je ukázat, jak jednotlivé výrobky vznikají, jak jsou na ně navázány příběhy a jak je vlastně leckdy náročné, daný produkt vyrobit. Díky tomu si mohou návštěvníci více vážit tradiční výroby a začít podporovat místní prodejce. Kromě výrobců jsou v letáku uvedena i muzea či jiné objekty spojené s řemeslem.

Leták si můžete stáhnout v příloze.


 
load